Pompeo: Baltkrieviem būtu jādod brīvības, kuras viņi pieprasa

FOTO: AFP/SCANPIX

Baltkrieviem būtu jādod brīvības, kuras viņi pieprasa, trešdien paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, vienlaikus aicinot varasiestādes nevērst vardarbību pret protestētājiem.

"Mēs gribam, lai baltkrievu tautai būtu brīvības, kuras viņi pieprasa, kuras, viņuprāt, ir viņu interesēs," vizītes laikā Prāgā pavēstīja Pompeo.

"Mēs aicinām aizsargāt nevardarbīgus protestētājus, nevis kaitēt viņiem. Neviena interesēs nav to darīt," reportieriem paziņoja Pompeo.

Viņš to pavēstīja, stāvot līdzās Čehijas premjeram Andrejam Babišam, kurš notikumus Baltkrievijā nodēvēja par šokējošiem, varasiestādēm brutāli vēršoties pret protestētājiem.

"Es sagaidu, ka ES neķersies pie deklarācijām, bet rīkosies, pieņems mērus, jo baltkrieviem ir tādas pat tiesības uz brīvību un demokrātiju kā mums," sacīja Pompeo.

Pompeo šobrīd atrodas Čehijā, no kurienes tālāk dosies uz Slovēniju, Austriju un Poliju.

Jau vēstīts, ka svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēku un vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back