Bokseris Kristaps Zutis piesaka sevi mūzikas lauciņā ar skarbu dziesmu par politiku

Kristaps Zutis

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Bokseris un podkāsta “Stīvais ar Zuti” vadītājs Kristaps Zutis skaļi pieteicis sevi uz Latvijas hiphopa mūzikas skatuves, nule klajā laižot savu debijas solo albumu "30". Albuma ietvaros kopā ar vienu no pašmāju reperiem Kurtu tapusi arī skarba dziesma par politiku - "Viens likums, viena taisnība".

“Gadu desmitiem Latvijas iedzīvotāji žēlojas par valsti, zemo dzīves līmeni, atalgojumu, sociālo nevienlīdzību, bet tajā pašā laikā, cerot uz pārmaiņām, ik vēlēšanas uzķeras uz priekšvēlēšanu solījumiem, lētticīgi atkal un atkal atdodot savu balsi par cilvēkiem, kas vainojami pie visa iepriekšminētā. Manuprāt, mums kā sabiedrībai beidzot ir jākļūst pieaugušiem un jāieslēdz kritiskā domāšana, loģiski izvērtējot, kā šo cilvēku paveiktie darbi saskan ar viņu vārdiem. Kā nabadzība, korupcija, valsts un galvaspilsētas izzagšana iet kopā ar solījumiem par labklājīgu, pārtikušu dzīvi ikvienam?” retoriski jautā bokseris un hiphopa mākslinieks Kristaps Zutis.

Kā norāda dziesmas autori, skaņdarbs ar sarkasmu un spilgtiem epitetiem ilustrē Latvijas politiskajā vidē notiekošo, liekot aizdomāties par to, cik lielā mērā ikviens no mums, iesaistoties pilsoniskajās aktivitātēs, tostarp izdarot izvēli, par ko balsot vēlēšanās, varam ietekmēt savu un līdzcilvēku dzīves kvalitāti un to, kādā valstī un pilsētā dzīvojam.

“Esmu rīdzinieks no savas dzīves pirmās dienas un nespēju noskatīties uz to, kas notiek ar mūsu valsts galvaspilsētu. Bedrainas ielas kā pēc bumbvedēju uzlidojumiem, pussabrukuši tilti, noplukušas ēku fasādes un tam līdzās – nemitīgi korupcijas, interešu konfliktu, viltus iepirkumu un shēmu skandāli, kas apliecina vietvalžu patvaļu un dzelžaino pārliecību par savu vēlētāju – Rīgas iedzīvotāju – “bezzobainību” un nespēju kaut ko ietekmēt. Vēl vairāk, pirms vēlēšanām bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem tiek nopucēti saukļi un tie paši cilvēki rotā izkārtnes, paļaujoties, ka vēlētāju atmiņa ir īsa un jau pavisam drīz varēs turpināt iesākto. Ļoti gribētos, lai mēs kā sabiedrība to beidzot apzinātos, saprastu un turpmāk neļautu ar sevi manipulēt,” norāda Kurts.

Dziesmā “Viens likums, viena taisnība” mūziķi īpaši uzrunā jauniešus, aicinot apzināties, ka viņi ir paaudze, kas var viest pārmaiņas, iesaistoties politiskajos procesos un pieņemot izsvērtus lēmumus. Dziesma klausītājiem pieejama "Youtube" un visos populārākajos mūzikas straumēšanas servisos.

Uz augšu
Back