P 30.11.2020.

Ziemeļkorejas mediji publiskojuši video, kurā valsts līderis Čenuns redzams komitejas sēdē

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns

FOTO: AP

Ziemeļkorejas mediji trešdien publiskojuši video, kurā valsts līderis Kims Čenuns redzams komitejas sēdē, nākot klajā ar brīdinājumiem par koronavīrusu un tuvojošos viesuļvētru.

Video kliedē baumas par Ziemeļkorejas līdera veselības stāvokli.

Dienvidkorejas bijušā prezidenta Kima Dedžuna padomnieks Čans Sonmins nesen pauda viedokli, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns patiesībā jau vairākus mēnešus atrodas komā, bet nekādus pierādījumus tam nesniedza. Viņš sacīja, ka pēdējā laikā demonstrētie it kā jaunie televīzijas ieraksti, kuros līderis redzams sabiedrībā, patiesībā ir filmēti agrāk.

Dienvidkorejas izlūkdienests arī ziņoja, ka Kims Čenuns deleģējis daļu savu pilnvaru savai māsai Kimai Jočunai.

Taču Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA publiskojusi video, kurā Kims Čenuns redzams vadām valdošās partijas komitejas sēdi, kurā viņš novērtēja nepilnības cīņā pret jaunā koronavīrusa ieviešanos valstī.

Ziemeļkoreja vēl nav apstiprinājusi nevienu saslimšanas gadījumu ar jauno koronavīrusu.

KCNA ziņoja, ka Kims izvērtējis "dažus trūkumus" preventīvajā darbā cīņā pret jauno koronavīrusu un aicinājis īstenot stingrākus pasākumus defektu izskaušanai.

Pagājušajā mēnesī Ziemeļkoreja noslēdza Kesonu, kas atrodas pie robežas ar Dienvidkoreju, apgalvojot, ka pārbēdzējs, kas atgriezies, domājams, bijis inficēts ar jauno koronavīrusu.

Šomēnes Kesona tika atkal atvērta un inficēšanās gadījums tā arī netika apstiprināts.

Komitejas sēdē tika runāts arī par tuvojošos viesuļvētru "Bavi" un pasākumiem, lai novērstu cilvēku upurus un mazinātu postījumus sējumiem.

Aktuālākās ziņas