Uz Saulkrastu apvedceļa mainīta satiksmes organizācija

Saulkrastu apvedceļš

FOTO: Google Maps

Uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā ir mainīta satiksmes organizācija un pārtrauktā asfaltētās nomales līnija ir pārkrāsota par nepārtraukto, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" Komunikācijas daļā.

Iepriekš tas jau bija izdarīts no Tallinas šosejas sākuma līdz Baltezeram un no benzīntanka ceļa 17.kilometrā līdz Saulkrastu apvedceļa sākumam.

Posmā no Saulkrastu apvedceļa sākuma līdz pagriezienam uz Zvejniekciema dzelzceļa staciju patlaban tiek veikta ceļa seguma virskārtas atjaunošana. Šajā posmā satiksmes organizācijā līdz šim bija pretruna - vairākos Saulkrastu apvedceļa posmos bija uzstādīta ceļa zīme Nr.326 "Apstāties aizliegts", lai gan vienlaikus ceļa asfaltēto nomali atdalīja pārtrauktā līnija. Atjaunojot ceļa horizontālo marķējumu, pretruna satiksmes organizācijā ir novērsta, uzkrāsojot nepārtrauktu līniju.

Ceļu satiksmes negadījumu statistika parāda, ka šajos Tallinas šosejas posmos to iemesls pārsvarā ir bijis uzbraukšana stāvošam šķērslim. Tagad tas būs novērsts. Šo pārmaiņu nolūks arī ir padarīt prognozējamāku autobraucēju rīcību. Agrāk autobraucēji varēja izmantot šīs šosejas asfaltēto nomali, lai palaistu garām ātrāk braucošus auto, lai gan tas nebija viņu pienākums un to varēja nedarīt. Tā kā šķērsot nepārtraukto līniju ir liegts, auto pa asfaltēto nomali braukt vairs nedrīkst, kā arī uz tās apstāties un stāvēt, klāstīja "Latvijas valsts ceļu" pārstāvji.

Atlikušajā Saulkrastu apvedceļa posmā, kurā asfaltēto nomali joprojām atdala pārtraukta malas līnija, tā tiks nomainīta ar nepārtrauktu, segumu atjaunojot 2021.gadā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!