Šuplinksa: Lai ierobežotu Covid-19 iespējamo nonākšanu skolās, ļoti nozīmīga būs ģimeņu loma

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Lai ierobežotu Covid-19 nonākšanas iespējas skolās, ļoti nozīmīga būs ģimeņu loma, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministre atgādināja, ka lielākā daļa Latvijas skolu ir izvēlējušās mācības organizēt klātienē, bet daļēji attālinātas mācības pamatā notiks lielajās vidusskolās. Viņu priecējot tas, ka liela daļa skolu līdztekus klātienes mācībām kaut nedaudz ir saglabājusi arī attālināto skološanos.

Šuplinska uzsvēra, ka esošajos epidemioloģiskajos apstākļos klases tiks uzskatītas par atsevišķām mājsaimniecībām, attiecīgi Covid-19 konstatēšanas gadījumā varēs izolēt tikai vienu klasi, bet pēc Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumiem šī izolācija varētu ilgt pat mēnesi.

Ja Covid-19 uzliesmojums būs vērojams pašvaldības mērogā, situācija un risinājumi attiecībā uz skolām būs citi.

Taujāt, kas segs skolu pieaugošās izmaksas Covid-19 dēļ, ministre neteica, ka Izglītības un zinātnes ministrija noteikti kompensēs kādas papildu izmaksas, jo neesot pārliecības, ka tādas tiešām rodas. Ja skolas fiksēs izmaksu pieaugumu, tad ministrija vērtēšot palīdzības iespējas.

Jaunajā mācību gadā Šuplinska skolēniem vēlēja, lai skolas laiks ir interesants piedzīvojums.

Latvijas skolu un Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavošanās darbam Covid-19 apstākļos ir vērtējama kā ļoti laba, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Politiķis atzina, ka tikai laiks rādīs, vai sekmīgam sagatavošanās posmam sekos tik pat sekmīgs darbs un kā ieceres tiks ieviestas praksē, tostarp - kā tiks risinātas situācijas, kad kādā no skolām konstatēs Covid-19. Līdz šim saslimšana skolās konstatēta tikai Murjāņu sporta ģimnāzijā, taču vasaras apstākļos.

Ašeradena skatījumā, ministrija savlaicīgi sāka gatavoties skolu darbam Covid-19 apstākļos, ir izdoti gan valdības noteikumi, gan ieteikumi darbam.

Lūgts vērtēt, vai pareizi ir atstāt lēmumu pieņemšanu par darba organizēšanu Covid-19 apstākļos skolu ziņā, deputāts izteicās, ka to rādīšot laiks, tomēr viņš domā, ka katram uz vietas ir labāk redzams, kāds ir optimālākais risinājums dažādām problēmām.

Komisijas vadītājs atzina, ka skolām šogad ir uzlikti ļoti smagi uzdevumi, jo Covid-19 apstākļos jāievieš arī jauno mācību saturu.