Staķis sola meklēt risinājumus apkures pieslēgšanai visiem rīdziniekiem

Mārtiņš Staķis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes jaunveidojamās koalīcijas Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (APP) sola meklēt risinājumus samilzušajai problēmai ar parādiem par apkuri un apkures pieslēgšanu.

Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" Staķis atzina, ka patlaban nevar piedāvāt redzējumu, kā šo problēmu atrisināt. Tādēļ jaunā koalīcija esot aicinājusi uz tikšanos Rīgas pilsētas domes pašreizējo pagaidu vadību.

Staķis uzskata, ka šī situācija ir "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcijas desmit gadu valdīšanas sekas - "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) netiek galā ar uzdevumiem, ar kuriem tiek galā privātie apsaimniekotāji. Tie ir kļūdainie lēmumi, kuru rezultātā tika pazaudēta nauda bankā, un citi, bet tagad to plānots risināt uz iedzīvotāju rēķina, norādīja Staķis.

Viņaprāt, mūsdienās ir gan rīki, gan veidi, kā cīnīties ar parādniekiem, un tas bijis jādara aktīvi un regulāri, lai problēma nesamilztu un nekļūtu nekontrolējama. 

Pagaidām nenosaucot, kādi ir iespējamie risinājumi, Staķis uzsvēra, ka cilvēkus bez apkures atstāt nedrīkst.

Jau ziņots, ka RNP izsūtījis anketas uzņēmuma apsaimniekoto māju īpašniekiem ar piedāvātajiem risinājumiem apkures sezonas sākšanai, tostarp mudinot slēgt tiešos līgumus ar AS "Rīgas siltums".

Kā aģentūru LETA informēja RNP pārstāvis Krists Leiškalns, uzņēmuma mērķis ir mobilizēt dzīvokļu īpašniekus, lai tie pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību saistībā ar apkures sezonu, kā arī izslēgt starpnieku starp pakalpojuma saņēmēju un sniedzēju.

Saskaņā ar RNP datiem, šobrīd par siltumenerģiju klientiem ir parādsaistības vairāk nekā 10 000 000 eiro, tai skaitā lielākais vienas daudzdzīvokļu ēkas parāds ir vairāk nekā 73 000 eiro.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas