NBA aizvadītajā naktī: būs jauns čempions

Bostonas "Celtics" basketbolisti priecājas par uzvaru.
Bostonas "Celtics" basketbolisti priecājas par uzvaru. Foto: USA Today Sports/Scanpix

2019.gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Toronto "Raptors" piektdien Austrumu konferences pusfināla septītajā spēlē zaudēja Bostonas "Celtics", noliekot savas pilnvaras.

"Celtics" uzvar trillerī, Teitums pietuvojas Kobem

"Raptors" basketbolisti sērijas septītajā mačā piekāpās "Celtics" ar 87:92 (27:26, 19:24, 25:22, 16:20).

Bostonas vienības labā 44 minūtēs laukumā 29 punktus guva Džeisons Teitums, bet vēl 21 punktu pievienoja Džeilens Brauns. Teitumam arī 12 atlēkušo bumbu un septiņas rezultatīvas piespēles.

Teitums kļuva par otru jaunāko basketbolistu līgas vēsturē, kurš sērijas septītajā mačā spējis gūt vismaz 25 punktus, izcīnīt vismaz desmit atlēkušo bumbu un veikt piecas vai vairāk rezultatīvas piespēles. Šajā rādītājā vēsturiski labāks bijis tikai leģendārais Kobe Braients.

"Raptors" rindās 20 punkti Fredam Vanvlītam, Kails Laurijs šoreiz guva 16, bet Paskāls Sjakams izcēlās ar 13 punktiem.

"Celtics" basketbolisti sasniedza Austrumu konferences finālu, kur tiksies ar Maiami "Heat" vienību.

"Nuggets" turpina turēties pretī favorītiem

Rietumu konferences pusfinālā piektdien favorīte Losandželosas "Clippers" nespēja noslēgt sēriju savā labā, ļaujot Denveras "Nuggets" samazināt deficītu sērijā.

"Nuggets" ar rezultātu 111:105 (23:28, 21:28, 29:24, 38:25) uzvarēja "Clippers", izšķirošo pārsvaru nodrošinot pēdējā ceturtdaļā.

Denveras vienības labā 26 punktus guva Džamals Marejs, bet vēl 22 pievienoja Nikola Jokičs.

"Clippers" uzvarai nepietika pat ar Kavai Lenarda 36 punktiem un Pola Džordža 26 punktu guvumu.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Clippers" tagad ir vadībā ar 3-2.