ASV atlikts aizliegums lejupielādēt "TikTok" un izmantot "WeChat"

LETA
Foto: Unsplash

ASV tiesa apturējusi aizliegumu Savienotajās Valstīs izmantot saziņas lietotni "WeChat", un nav arī stājies spēkā aizliegums lejupielādēt videolietotni "TikTok", jo parādījušās cerības, ka izdosies panākt risinājumu, kas dos iespēju "TikTok" arī turpmāk izmantot Savienotajās Valstīs.

Abus aizliegumus piektdien noteica ASV Tirdzniecības ministrija, un tiem bija jāstājas spēkā svētdien. Aizliegumi pamatoti ar ASV valdības bažām, ka šīs Ķīnas kompānijām piederošās lietotnes Ķīnas komunistu valdība var izmantot spiegošanai.

Tomēr sestdien tiesa Kalifornijas štatā apturēja aizliegumu izmantot "WeChat", apmierinot lietotāju grupas sūdzību, Savu lēmumu tiesa pamatoja ar to, ka aizliegums izmantot "WeChat" ierobežotu saziņas brīvību.  Valdība šo tiesas lēmumu var pārsūdzēt.

Savukārt Tirdzniecības ministrija sestdien paziņoja, ka līdz 27.septembrim atliek aizlieguma lejupielādēt "TikTok" stāšanos spēkā, jo "TikTok" lietā vērojama pozitīva virzība. "TikTok" īpašniece Ķīnas kompānija "ByteDance" panākusi principiālu vienošanos ar  diviem ASV uzņēmumiem - datorprogrammatūru kompāniju "Oracle" un mazumtirdzniecības tīklu "Walmart".  Paredzēts, ka "Oracle" kļūs par "TikTok" datu partneri un "Walmart" - par komerciālo partneri Savienotajās Valstīs. Šim nolūkam tiks izveidots uzņēmums "TikTok Global", kas būs reģistrēts ASV un kura akcijas paredzēts kotēt biržā, kā arī īstenot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu. Plānots, ka "ByteDance" piederēs 80% "TikTok Global" akciju.

Šo vienošanos sestdien atzinīgi novērtēja ASV prezidents Donalds Tramps,. Tomēr darījumā iesaistītajām kompānijām vēl jāpanāk galīgā vienošanās, tāpēc atlikts "TikTok" lejupielādes aizliegums.

Jau ziņots, ka Tramps augustā pieprasīja panākt vienošanos par "TikTok" ASV segmenta pārdošanu vietējam uzņēmumam, pretējā gadījumā draudot aizliegt lietotnes darbību ASV.

"TikTok" popularitāte pasaulē pēdējā laikā strauji pieaugusi, īpaši gados jaunu cilvēku vidū. Lietotne piedāvā veidot īsus videoklipus un ar tiem dalīties.

"WeChat" ir daudzfunkciju ziņapmaiņas, sociālā tīkla un maksājumu lietotne, kas ASV lielākoties ir populāra ķīniešu izcelsmes amerikāņu un ķīniešu imigrantu vidū. Tās māteskompānija "Tencent" ir daudznozaru konglomerāts, kuras galvenā darbības joma ir interneta tehnoloģijas.

Aizliegums lietot "WeChat" nevis pilnībā pārtrauktu lietotnes darbību ASV, bet to būtiski palēninātu, un, piemēram, lietotni vairs nebūtu iespējams izmantot videozvaniem.

Gan "ByteDance", gan ""Tencent" noliedz, ka tās ietekmētu Ķīnas valdība.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu