Rīgas Starptautiskais kinofestivāls aicina pieteikties bērnu žūrijai

Publicitātes attēls.

FOTO: Publicitātes foto

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), kas šogad notiks no 15. līdz 25. oktobrim, aicina 7 - 12 gadus vecus kino cienītājus pieteikties dalībai bērnu žūrijā. Žūrijas dalībniekiem būs iespēja tiešsaistē piekļūt visiem bērnu filmu programmā "Kids Weekend" iekļautajiem darbiem, izraudzīties labāko un to apbalvot.

Pērn bērnu žūrija par labāko atzina vācu režisores Katjas Benrātes versiju par Astridas Lindgrēnes Pepiju Garzeķi - komēdiju "Roka maina pasauli". Šogad programmā iekļautas Zviedrijā pazīstamās komēdijas bērniem par Andešsonu ģimeni un tajā augošo puisēnu Sūni.

Režisora Jūna Holmberga veidotās filmas "Sūne - vedējs" un "Sūne pret Sūni" būs skatāmas dubultseansā. Tāpat programmā iekļauta arī aizvadītā gada labākā Eiropas bērnu filma "Romijas salons" - aizkustinošs nīderlandiešu kino vēstījums par saskaršanos ar Alcheimera slimību ģimenē. Šāgada "Kids Weekend" būs skatāma arī slovāku režisores Martinas Sakovas veidotā, nostaļģiskā piedzīvojumu drāma "Vasaras dumpinieki".

FOTO: Publicitātes foto

Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jānofilmējas līdz 2 minūtēm garā video vai jāuzraksta filmas apraksts, kurā jāizklāsta viedoklis par sev tuvu filmu vai kādu no latviešu kinodarbiem, kas noskatāms portālā "filmas.lv".

Video vai rakstiskais pieteikums līdz 2. oktobrim jānosūta "Kids Weekend" kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv. Video vēlams izmantot kādu no video augušupielādes pakalpojumiem ("YouTube", "Instagram", "Vimeo" vai "Facebook"), e-pastā iekļaujot saiti uz video, savukārt recenzijas iekļaujamas arī pašā vēstulē, vai pievienojamas kā pielikumi. Žūrijas dalībnieki tiks izraudzīti konkursa kārtā, par konkursa rezultātiem tiekot informēti ne vēlāk kā 4. oktobrī.

"Riga IFF" bērnu žūrijas dalībniekiem būs iespēja:

  •  iegūt festivāla akreditācijas karti;
  • kopā ar ģimeni skatīties "Kids Weekend" filmas tiešsaistē;
  • piedalīties festivāla noslēguma ceremonijā.

"Riga IFF" bērnu žūrijas dalībnieku pienākumos ietilpst:

  • "Kids Weekend" filmu skatīšanās 17. un 18. oktobrī;
  • dalība "Riga IFF" bērnu žūrijas apspriedēs;
  • kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;
  • pārstāvēt festivālu un žūriju komunikācijā ar medijiem.

FOTO: Publicitātes fotoĪpaši padomāts arī par pirmsskolas vecuma skatītājiem, kuri aicināti uz programmas centrālo notikumu - īsfilmu cikla Lupatiņi jaunāko epizožu pirmizrādi. Lupatiņu pirmizrāde vienīgajā "Kids Weekend" klātienes seansā notiks 17. oktobrī pl. 11:00 kinoteātrī "Splendid Palace" (ar paralēlu seansu tiešsaistē). Atkārtojuma seanss, kurā tiks izrādītas ārvalstu animācijas īsfilmu izlase, savukārt notiks 18. oktobrī pl. 11:00 tiešsaistē.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "KSuns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks tiks izrādītas 148 filmas, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasāku

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka