"Viņš elpo, bet..." Neirologs nāk klajā ar drūmām prognozēm par Mihaela Šūmahera veselības stāvokli (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Mihaels Šūmahers
Mihaels Šūmahers Foto: AFP / Scanpix

Leģendārā F-1 pilota Mihaela Šūmahera veselības stāvoklis no apkārtējās pasaules tiek rūpīgi slēpts. Franču neirologs Ērihs Rīders uzskata, ka situācija varētu būt patiesi drūma.

2013. gada nogalē Šūmahers cieta smagā slēpošanas negadījumā, pēc kura tika ievietots mākslīgajā komā. Pēcāk bijušais pilots tika pārvests uz savām mājām Cīrihē, kur turpinās darbs pie viņa atlabšanas procesa.

Šūmahera ģimene ir pieņēmusi lēmumu atklāt pēc iespējas mazāk informāciju par leģendārā pilota veselības stāvokli. Šādu lēmumu, protams, ciena arī bijušā sportista tuvākie draugi un bijušie kolēģi.

Tomēr medicīnas speciālisti ik pa laikam nāk klajā ar savu viedokli par Šūmahera situāciju. Šoreiz sarunā ar franču televīzijas kanālu TMC savas domas atklāja atzīts franču neirologs Ērihs Rīders.

"Es uzskatu, ka viņš ir veģetatīvā stāvoklī. Tas nozīmē, ka viņš ir nomodā, taču nereaģē. Viņš elpo, viņa sirds darbojas, un, iespējams, viņš var piecelties sēdus vai pat ar speciālista palīdzību kā mazulis paiet, bet neko vairāk. Es domāju, ka tas viņam ir maksimums," skaudro prognozi skaidroja ārsts

Tāpat speciālistam tika vaicāts, vai pastāv iespēja, ka leģendārais pilots kādu dienu varētu pilnībā atgūt veselību. Rīders savā atbildē sevišķi optimistisks nebija: "Vai pastāv iespēja, ka viņš kādreiz vēl būs tāds, kā pirms negadījuma? Es nudien tā nedomāju."

Jau iepriekš ar skaudriem komentāriem par leģendārā pilota veselību nāca klajā arī britu ķirurgs Kolins Šifs.

"Vadoties pēc informācijas, kas pieejama par Mihaela savainojumu, var izdarīt secinājumu, ka viņš ir guvis ļoti smagu galvas traumu, kā rezultātā viņa smadzenes vairs nefunkcionē kā parastam cilvēkam. Jo vairāk laika paiet kopš traumas gūšanas, jo mazāka iespēja sagaidīt uzlabojumus. Diezgan droši var apgalvot, ka viņa situācija neuzlabosies," izteicies Šifs.

Savas karjeras laikā Šūmahers ir kļuvis par septiņkārtēju F-1 čempionu, kā arī viņam pieder vairāki šī sporta rekordi, tai skaitā visvairāk uzvaru atsevišķos "Grand Prix" posmos (91). Tiesa, šo leģendārā pilota panākumu jau nākamajā sacīkstē var atkārtot Luiss Hamiltons.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu