Jaunākā informācija par Covid-19 perēkli gaļas pārstrādes ražotnē "Forevers"

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA “Forevers”, kurā konstatēti 19 saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

No trešdien, 23. septembrī, reģistrētajiem jaunajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem neviens nav saistīts ar gaļas pārstrādes uzņēmumu "Forevers", sacīja uzņēmuma pārstāve Inga Galkina.

Viņa norādīja, ka visiem darbiniekiem, kuri atradās uzņēmuma ražotnē Granīta ielā un teorētiski varēja būt kontaktā ar Covid-19 inficētajiem kolēģiem, testi tika veikti pirmdien.

Patlaban testu veikšana vēl tiek turpināta arī tiem darbiniekiem, kuri nebija tiešā kontaktā ar inficētajiem darbiniekiem. Lai atgrieztos darbā pēc karantīnas, ir noteikts, ka darbinieku pienākums būs iesniegt ārsta zīmi par negatīvu Covid-19 rezultātu. Tikmēr darbiniekiem vecumā no 60 gadiem "Forevers" ir piedāvājis izņemt uzņēmuma apmaksātu atvaļinājumu, kas ir katra darbinieka individuāls lēmums.

Galkina arī uzsvēra, ka vairāk nekā 90% darbinieku, kuriem konstatēts Covid-19, saslimšana noritot faktiski bez simptomiem.

Uzņēmums turpina arī pastiprināt jau līdz šim ieviestos veselības un drošības pasākumus saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas (VM) vadlīnijām, uzņēmumā veicot dezinfekciju un ozonēšanu saskaņā ar noteiktu grafiku. Darbiniekiem joprojām ir pieejami gan cimdi un sejas aizsargmaskas, kā arī dezinfekcijas līdzekļi. Darbiniekiem tiek mērīta ķermeņa temperatūra, savukārt pie ražotnes ēkas, pastiprinot kontroli, trešdien ir izvietota papildus autonoma ierīce ķermeņa temperatūras mērīšanai.

Uzņēmuma pārstāve pauda, ka "Forevers" ražotne arī trešdien turpina darbu ar īslaicīgiem ierobežojumiem. Ražošanas produktivitāte ir ietekmēta atsevišķiem sortimenta produktiem, tieši tāpēc patlaban darba organizācija tiek pārplānota ražošanas, apjomu kāpinot citos segmentos. Šā brīža aplēses liecina, ka pielāgotā režīmā darbs varētu notikt orientējoši 10 līdz 14 dienas.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā trīs "Forevers" ražotnes darbiniekiem atklāta Covid-19 saslimšana. Pirmdien veikta apjomīga testēšana, kas organizēta noteiktā lokācijā, ievērojot epidemiologu norādījumus par saskarsmes ierobežojumiem. Pēc uzņēmuma pārstāvju sniegtās informācijas, testēšanā slimība konstatēta vēl 16 darbiniekiem, līdz ar to kopumā Covid-19 konstatēts 19 "Forevers" strādniekiem.

Savukārt SPKC trešdien informēja, ka pagājušās diennakts laikā, veicot kopumā 2733 Covid-19 testus, Latvijā reģistrēti 12 jauni saslimšanas gadījumi.

LETA jau ziņoja, ka kompānija "Forevers" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,305 miljoni eiro. "Forevers" ražo desas, cīsiņus, kūpinājumus, kā arī svaigas gaļas produkciju. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Ždans.

2018.gadā "Forevers" strādāja ar 37,535 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga 2,8 reizes - līdz 2,887 miljoniem eiro. Kompānijas 2019.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Atbilstoši "Firmas.lv" datiem uzņēmumā pērn strādāja 308 cilvēki.