T 25.11.2020.

Briedis: Nevaru vien sagaidīt sestdienu

Mairis Briedis

FOTO: worldboxingsuperseries.com

Latvijas bokseris Mairis Briedis trešdien ieradies Minhenē un ar nepacietību gaida Pasaules boksa supersērijas (WBSS) sestdienas finālcīņu ar kubieti Junieru Dortikosu, kurā cīnīsies par Muhameda Ali trofeju, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla "Ring" jostu, informē rīkotāji.

Jau ziņots, ka WBSS pirmā smagā svara fināls notiks 26.septembrī Minhenē.

Sākotnēji cīņa bija plānota 21.martā Rīgā, bet Covid-19 pandēmijas straujās izplatības dēļ, to atlika uz 16.maiju. Vēlāk tika pārcelta arī 16.maijā plānotā cīņa.

Duelis notiks "Plazamedia Broadcasting Center" televīzijas studijā, taču cīņu klātienē skatītāji vērot nevarēs.

"Beidzot cīņas diena ir tuvu, un, godīgi sakot, es nevaru vien sagaidīt sestdienu," pēc piezemēšanās Minhenē sacīja turnīra pirmais numurs. "Kā parasti, ringā atdošu visus spēkus, lai zinātu, ka šeit esam izdarījuši, ko varējām, lai sasniegtu rezultātu un vestu mājās trofeju."

Ceturtdien notiks pirmscīņas preses konference.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku, kurš vēlāk kļuva par trofejas ieguvēju.

Gadu jaunākais Kubas bokseris Dortikoss izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu - nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Ceturtdaļfinālā Briedis ar tiesnešu vērtējumu uzvarēja Vācijas bokseri Noelu Mikaeljanu, bet Dortikoss tādā pašā veidā tika galā ar poli Mateušu Masternaku.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Redaktors iesaka