C 22.10.2020.

Kanādas premjers brīdina par Covid-19 otro vilni

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo

FOTO: AFP/LETA

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo trešdien, 23. septembrī, nāca klajā ar grandiozu plānu, kas paredz risināt jaunā koronavīrusa pandēmijas atklāto sociālo nevienlīdzību un radīt vienu miljonu jaunu darbavietu ekonomikas atveseļošanas laikā, bet arī pagarināt ārkārtējos pasākumus uz Covid-19 otro vilni, kurš, pēc viņa teiktā, var būt ļaunāks par pirmo.

"Kanāda ir krustcelēs," Trudo sacīja televīzijas uzrunā valsts iedzīvotājiem.

"Mēs esam uz rudens sliekšņa, kas var būt daudz ļaunāks par pavasari," teica Trudo, salīdzinot vairāk nekā 1000 jaunu Covid-19 gadījumu, par kuriem tika ziņots otrdien, ar 47 inficēšanās gadījumiem 13.martā, kad Kanāda sākās pašizolācijas pasākumi.

""Mūsu četrās lielākajās provincēs otrais vilnis nevis tikai sākas, bet jau rit pilnā sparā."

"Ir arī pārāk ticams, ka mēs nepulcēsimies uz Pateicības dienu [12.oktobrī], bet mums vēl ir iespēja to izdarīt Ziemassvētkos," sacīja Trudo.

Pirms tam citā runā, kuru nolasīja Kanādas ģenerālgubernatore Žilija Pajeta, valdība solīja izskaust bezpajumtniecību, pasteidzināt cīņu pret klimata izmaiņām un ieviest nacionālās bērnu aprūpes un farmaceitiskās aprūpes programmas.

Pandēmijas laikā bezdarba līmenis Kanādā pieauga līdz 13,9% maijā, savukārt valsts ekonomika otrajā ceturksnī saruka par 38,7%.