CSDD un policija speciālos reidos pārbauda motociklus. Pārkāpējus soda, anulējot tehnisko apskati

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: pexels.com

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Valsts policiju īpašos reidos uzsākusi pārbaudīt motociklus, kontrolējot to atbilstību tehniskās apskates prasībām, vēstī LTV raidījums "Rīta Panorāma".

Šādos reidos pārbauda gaismas ierīces, numura zīmes novietojumu un trokšņa līmeni, par ko mēdz sūdzēties pilsētu iedzīvotāji.

Motociklisti vairs nebūs priviliģētā stāvoklī, un viņiem jārēķinās, ka turpmāk uz ielas var notikt reidi. Turpmāk braukt ar salocītām vai it kā nejauši nepareizā vietā izvietotām numura zīmēm, tā ka tās nevar fiksēt radari vai citi autovadītāji, vairs nevarēs. Tas pats attiecas uz izpūtēju klusinātāju noņemšanu.

"Troksnis ir regulēts. Jebkuru transportlīdzekli ražojot, tam ir jāveic speciāli testi, lai saprastu, cik ir augsts trokšņa līmenis, ar kādu transportlīdzeklis tiek pielaists ceļu satiksmē," raidījumam sacīja CSDD Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš.

CSDD skaidroja, ka pēdējā laikā saņemot sūdzības no iedzīvotājiem par pārāk skaļiem motocikliem pilsētas ielās, tādēļ arī tiek rīkoti šādi reidi, kuros troksni mēra atbilstoši starptautiskajiem normatīviem.

Paši motobraucēji šādas pārbaudes vērtē dažādi. Citi paši brauc pārbaudīties intereses vadīti, citi tik priecīgi nemaz nav.

"Es zinu, ka daži teiks, ka tas nav motociklista cienīgs viedoklis, bet es dzīvoju netālu no Brīvības ielas, un ir nedaudz par traku tie, kas vakaros pēc vienpadsmitiem siltā laikā grib izbraukāties. Priekš tam ir trase. Ja tu gribi izraut visus klusinātājus ārā un braukt ar pilniem apgriezieniem, tad to nevajadzētu darīt pilsētas centrā. Es kā motociklists atbalstu šādu pārbaudi," pauda motociklists Uldis.

Latvijas Motoklubu asociācijas valdes loceklis, instruktors Uģis Spēlmanis savukārt atzina, ka pārbaudes vajadzīgas, bet, ja runā par skaļiem izpūtējiem, "vai vajag vai nevajag, vai ir labi vai slikti, es domāju, ka skaļa truba reizēm tomēr izglābj".

CSDD skaidroja, ka pagaidām reidu laikā naudas sodi pārkāpējiem netiek piemēroti, un mērķis ir apzināt, kādā tehniskā stāvoklī ikdienā motocikli pārvietojas pa ielām.

"Šobrīd mēs runājam tikai par to, ka motociklam tiek anulēta tehniskās apskates uzlīme. Sods pagaidām šīs akcijas ietvaros netiek uzlikts.

Tiek lūgts motocikla vadītājam savest motociklu tehniskā kārtībā un tad var saņemt atpakaļ savu tehniskās apskates uzlīmi," "Rīta Panorāmā" sacīja Liepiņš.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu