C 22.10.2020.

Kalifornijā atkal sākuši plosīties ugunsgrēki, dzīvību zaudējuši vismaz trīs cilvēki

FOTO: Reuters/ScanPix

Ziemeļkalifornijā atkal sākuši plosīties savvaļas ugunsgrēki, kas prasījuši vismaz trīs cilvēku dzīvības, un varasiestādes pirmdien izdevušas evakuācijas rīkojumus gandrīz 70 000 iedzīvotāju.

Kārtējais ugunsgrēks sākās pie Napas un Sonomas grāfistu robežas aptuveni 72 kilometrus uz ziemeļiem no Sanfrancisko. Šī apkārtne tikai pirms mēneša jau piedzīvojusi postošu zibens izraisītu ugunsgrēku, kas izvētās par ceturto lielāko štata vēsturē.

Vairāk nekā 68 000 cilvēku Sonomas un Napas grāfistēs ir evakuēti, bet kopumā pavalstī šobrīd plosās 30 savvaļas ugunsgrēki, pavēstījis Kalifornijas ugunsdzēsības dienesta priekšnieks Bens Nikolss.

Napas grāfistē pirmdienas vakarā rīkojumu evakuēties saņēmuši visi 5000 Kalistogas pilsētiņas iedzīvotāji.

Vēl lielāks kaliforniešu skaits saņēmis brīdinājumus, ka tiem var nākties evakuēties, lai gan līdz šim spēcīgie vēji pirmdienas vakarā ievērojami vājinājās, ļaujot ugunsdzēsējiem gūt zināmus panākumus liesmu slāpēšanā.

Līdz šim šajā Kalifornijas savvaļas ugunsgrēku sezonā jau izdeguši 14 970 kvadrātkilometrus liela platība, iznīcināti vairāk nekā 7000 ēku un gājuši bojā 29 cilvēki.