C 22.10.2020.

Veicot pārbaudi mācību iestādē sadarbībā ar kinologu, policija uzsākusi deviņus administratīvā pārkāpuma procesus

Suns. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Veicot pārbaudi izglītības iestādē Aizkraukles iecirkņa apkalpojamās teritorijas izglītības iestādē, aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti astoņi skolēni. Tāpat likumsargi konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci. Pārbaudes laikā tika uzsākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Pirmdien, 28. septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni, veica profilaktiska rakstura pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai skolēni neatrodas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Suns norādīja uz astoņām personām, kuras uz aizdomu pamata par atrašanos narkotisko vielu ietekmē tika nogādātas medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, un likumsargi pieņēma lēmumu uzsākt astoņus administratīvā pārkāpuma procesus. Šobrīd tiek gaidīti ķīmiski - toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 56 naudas soda vienībām, proti, 50 līdz 280 eiro apmērā.

Tāpat policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci "Smok G320". Arī šajā gadījumā ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 3 naudas soda vienībām, proti, 15 eiro apmērā.

Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums, atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Likumsargi ir pateicīgi skolas administrācijai un pedagogiem par atsaucību, kā arī aicina gadījumos, kad tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, par to nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110 vai 67075444 (Valsts policijas uzticības tālruņa automātiskais atbildētājs), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.