Sondra Zaļupe atklāj, kā saslimšana ar vēzi mainījusi viņas attiecības ar meitiņu un sevi pašu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Melanomas paciente Sondra Zaļupe piedalās kampaņas "Necepies!" atklāšanas pasākumā, kurā mudina sabiedrību atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē, izmantot aizsardzības līdzekļus un izvairīties no solāriju apmeklēšanas.
Melanomas paciente Sondra Zaļupe piedalās kampaņas "Necepies!" atklāšanas pasākumā, kurā mudina sabiedrību atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē, izmantot aizsardzības līdzekļus un izvairīties no solāriju apmeklēšanas. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Sarunu raidījumā "Kristīnes Virsnītes sarunas", kas otrdienas vakaros skatāms televīzijā sievietēm "STV Pirmā!", viesojusies mūzikas producente Sondra Zaļupe, kura turpina cīņu ar melanomu un stāsta, kā diagnoze ir ietekmējusi viņas personīgo un ģimenes dzīvi.

"Es personīgi nesapratu, kas tas ir - melanoma. Un tad, kad ārsts pirmajā sarunā pieminēja - tas ir ādas vēzis, tad man šis vārds norezonēja," stāsta Sondra. Viņa neslēpj, ka pēc diagnozes uzzināšanas, viņa spējusi domāt tikai par savu mazo meitiņu, kurai tolaik bijuši vien pāris mēneši.

"Tas bija mans aizsardzības mehānisms. Es jau paralēli domāju tās lietas, kā visu sakārtot tā, lai mans stāsts un mana cīņa netraucētu viņu. Jo viņa jau otrreiz vairs nesāks dzīvi," stāsta mūzikas producente.

Slimība maina ne tikai cilvēku, bet arī domāšanu un pasaules uztveri. Tā liek apstāties, izvērtēt savu attieksmi pret citiem un, protams arī - sevi.

Sarunā Sondra atklāj, kam cilvēks iet cauri, nonākot situācijā, kad turpmākā dzīve ir zem jautājuma zīmes. Mainās viss – ne tikai pasaules redzējums, bet arī attiecības ar saviem mīļajiem, jo saslimšana skar ne tikai pašu cilvēku, kuram uzstādīta diagnoze, bet visu ģimeni.

"Mēs, daudzas sievietes, nodarām sev pāri ar saviem kompleksiem un tādu kā pašiznīcināšanās formulu. Mēs ļoti ieguldāmies visā iekšā un esam gatavas dot citiem - darbā citiem un attiecībās citiem. Mēs aizmirstam par sevi un to, kas mēs esam."

Saka Sondra, piebilstot, ka esam kas vairāk - tīri sev. Brīdī, kad iemīlēsi sevi, tevi iemīlēs arī apkārtējā pasaule.

"Tas nav tikums sevi žēlot un upurēt otra cilvēka vai darba labā. Darbs ir tikums - jā, es tam piekrītu, bet tev nav jāiznīcina pašam sevi, lai kādam citam kaut ko pierādītu."

Sondra aicina sievietes biežāk veltīt laiku sev - kaut pus stundu dienā darīt to, kas dod spēku un iedvesmu - padzert kafiju, meditēt, lasīt grāmatu - sarīkot randiņu ar sevi, pēc tam nepārmetot sev to.

"Es šobrīd to varu. Un es uzskatu, ka man tas pienākas. Kurš cits ar mani dzīvos un sadzīvos un mani pilnveidos, ja ne es pati?", padomu visām sievietēm raidījumā sniedz Sondra Zaļupe.

Lai arī viņa gājusi cauri skarbai pieredzei, tomēr Sondra atklāj, ka no tās neatteiktos, jo tā ir mācījusi sevi ieraudzīt no jauna, saprast, ka cilvēks spēj patiesi daudz. Saruna ar Sondru Zaļupi būs viegla, pat nedaudz gaistoša, kas mudinās ikvienu aizdomāties - un kā dzīvoju es? 

Iedvesmojoša divu sieviešu satikšanās raidījumā “Kristīnes Virsnītes sarunas” otrdien, 6. oktobrī plkst. 22:35, televīzijā sievietēm “STV Pirmā!” un jebkurā sev ērtā laikā lietotnē “Shortcut”.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu