Cūku fermā Aizputes novadā izcēlies ugunsgrēks. Iznicināts vairākus miljonus eiro vērts īpašums

LETA
VUGD automašīna. Ilustratīvs attēls.
VUGD automašīna. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā ugunsgrēkā, kas izcēlās Aizputes novada Lažas pagastā SIA "Nygaard International" piederošajā cūku fermā, iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki vairāku miljonu eiro vērtībā, liecina Aizputes novada pašvaldības ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Visi nodegušie aktīvi bijuši apdrošināti.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis pirmdien kopā ar Grobiņas novada domes priekšsēdētāju un apkārtējo novadu Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Aivaru Priedolu (LZS) kopā ar Aizputes novada domes izpilddirektori Astrīdu Eņģeli, Lažas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Andri Petrovicu un citiem apmeklēja Aizputes novada Lažas pagastā ugunsgrēkā cietušo cūku fermu, lai rastu risinājumu bojā gājušo cūku ķermeņu savākšanai un utilizācijai cilvēkiem, videi un uzņēmējam pieņemamā veidā, neradot kaitējumu.

Pečulis aģentūrai LETA stāstīja, ka ugunsgrēka vietā nav noplūdušas nekādas ķīmiskas vielas, kas radītu apdraudējumu cilvēkiem un videi. Svarīgākais patlaban esot apzināt patieso bojā gājušo cūku skaitu. 

"Uzņēmēji solīja veikt inventarizāciju, jo patlaban tiek lēsts, ka sadegušas varētu būt ap 5000 dažāda vecuma cūku. Uzņēmumam tuvākajās dienās ir jāizstrādā plāns, kā utilizēt sadegušos dzīvniekus. Mēs konsultēsimies arī ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) par labāko un operatīvāko risinājumu cūku utilizācijai," sacīja Pečulis. Pēc Lauksaimniecības datu centra sniegtās informācijas, SIA ‘’Nygaard International’’ ganāmpulkā 1.oktobrī bijušas reģistrētas 8468 cūkas.

PVD vēstīja, ko no dienesta puses tiek sniegta visu nepieciešamā palīdzība un nodrošinātas konsultācijas cūku novietnei Aizputes novadā. Ugunsgrēka dēļ novietnē nav ne ūdens apgāde, ne elektrība, līdz ar to novietnei operatīvi jārisina jautājums par dzīvo cūku likteni.

Vienlaikus Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova apstiprināja, ka ugunsgrēks cūku fermās nav saistīts ar ļaunprātīgu dedzināšanu, līdz ar to policijā tiks pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Kā aģentūrai LETA norādīja "Nygaard International" prokūriste Jekaterina Kuzmina, ugunsgrēku ap plkst. 2.30 naktī konstatēja kompleksu apsargājošā apsardzes uzņēmuma darbinieki, reaģējot uz signalizācijas brīdinājumu. Nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji. Kompānija patlaban aktīvi sadarbojas ar visām kompetentajām valsts un pašvaldības institūcijām, lai novērstu ugunsgrēka sekas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un neradītu kaitējumu videi, kā arī ar uzņēmumu kreditējošo banku un apdrošināšanas sabiedrībām, kurās bija apdrošināti bojā gājušie aktīvi, lai pēc iespējas īsākā termiņā atjaunotu normālu uzņēmuma saimniecisko darbību un nodrošinātu darbu uzņēmumā strādājošajiem.

"Nygaard International" 2019.gadā strādāja ar 1,997 miljonu eiro apgrozījumu un 1,097 miljonu eiro peļņu. Kompānija reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,103 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Dānijā reģistrēta kompānija "DK-Latvia Farming", patiesie labuma guvēji - četri Dānijas pilsoņi, liecina informācija "Firmas.lv". 

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā Aizputes novadā dega divas kūtis 1400 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem izdevās no liesmām nosargāt trešo kūti.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu