P, 15.08.2022.

Irāna un Ukraina nespēj vienoties par kompensāciju notriektās pasažieru lidmašīnas upuru radiniekiem

LETA
Irāna un Ukraina nespēj vienoties par kompensāciju notriektās pasažieru lidmašīnas upuru radiniekiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Irāna un Ukraina nespēj vienoties par kompensāciju janvārī notriektās Ukrainas pasažieru lidmašīnas upuru radiniekiem, trešdien vēsta Irānas ziņu aģentūra "Fars".

Eksperti par incidenta tehniskajām un juridiskajām detaļām nav spējuši vienoties par pienācīgo summu, taču abas puses sarunas nodēvējušas par konstruktīvām, ziņo "Fars".

Nākamā sarunu kārta notiks novembra beigās vai decembra sākumā, vēsta "Fars".

Irāna sākotnēji noraidīja iespēju maksāt kompensācijas upuru tuviniekiem, taču septembrī paziņoja, ka risinās sarunas par šo jautājumu.

Ukrainas pasažieru lidmašīna "Boeing 737" ar 176 cilvēkiem nogāzās 8.janvārī pie Teherānas dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas bija sarīkots, atbildot uz 3.janvārī notikušo ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

11.janvārī Teherāna atzina, ka kļūdas dēļ Ukrainas lidmašīnu notriekusi Irānas Revolucionārā gvarde.

Visi 176 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, gāja bojā.

Jūlija vidū publiskotajā Irānas noslēguma ziņojumā par avāriju teikts, ka kļūdaini noregulēts radars pretgaisa aizsardzības sistēmā bijusi galvenā "cilvēka kļūda", kas novedusi pie Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanas.

Irānas Ārlietu ministrija jūlijā "principā" piekrita segt Ukrainai nodarītos zaudējumus, bet norādīja, ka vēl ir vairāki tehniski un juridiski šķēršļi, kas jāatrisina.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu