Sv, 5.02.2023.

"Rodas sajūta, ka dzīvojam dažādās valstīs." "Latvijas lepnums" Rojs Puķe ar publisku vēstuli uzrunā prezidentu

"Rodas sajūta, ka dzīvojam dažādās valstīs." "Latvijas lepnums" Rojs Puķe ar publisku vēstuli uzrunā prezidentu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 28
Foto: Facebook/Rojs Puķe

Kulinārais blogeris un "YouTube" video veidotājs Pipars jeb Rojs Puķe ir pazīstams ne tikai ar savu harismātisko personību un gardajām receptēm, bet arī dažādām labdarības iniciatīvām, kā dēļ jaunietis 2019. gadā kļuva par vienu no "Latvijas lepnumiem". Nu Rojs izmantojis savu platformu un publiskā vēstulē vietnē "Facebook" vērsies pie Egila Levita par prezidenta vēlmi šajā krīzes laikā celt savu ikmēneša atalgojumu.

"Man ir bijis tas gods ar Jums tikties personīgi. Es viesojos pie Jums 2019. gada nogalē, kad prezidenta pilī uzņēmāt "Latvijas lepnums" titulu ieguvējus. Pārmijām dažus vārdus un Jūs izteicāt atbalstu manām aktivitātēm, par ko biju priecīgs un patiesi lepojos," savu vēstuli prezidentam sāk Rojs.

Jaunietis, lai arī bilstot, ka no politikas saprot maz, aicina valsts prezidentu padomāt, vai tiešām šis krīzes laiks, kad bankrotē uzņēmumi un cilvēkiem jāuztraucas, kā nomaksāt rēķinus, ir īstais, kurā celt savu ikmēneša atalgojumu.

"Man tiešām rodas sajūta, ka dzīvojam dažādās valstīs. Jūs "savā" Latvijā, bet pārējie iedzīvotāji - "savā". Jums ir "savi" ekonomiskie rādītāji un, acīmredzot, izaugsme, bet mums "sava", krīze un ekonomiskā lejupslīde. Tad rodas loģisks jautājums - kā labā Jūs strādājat? Kādi ir Jūsu mērķi un ko Jūs vēlaties panākt?" raksta Rojs.

Jaunietis vērš uzmanību, ka arī līdzšinējā prezidenta alga nav maza un ar to varētu izdzīvot vairākas ģimenes. 

"Varbūt gadu-pusotru var vēl pieciest ar šī brīža 5960 eiro mēnesī, neskaitot ikmēneša reprezentatīvos izdevumus (kas sastāda 1192 eiro)? Vai tiešām ar šādiem cipariem "jūsu" Latvijā nevar izdzīvot? Man tie šķiet kosmiski cipari," viņš turpina.

Vēstules noslēgumā Rojs aicina aizdomāties par visiem tiem bērniņiem, kuriem nepieciešama palīdzība, lai viņi staigātu, runātu un dzirdētu. 

"Kā jūs skatīsieties acīs viņu vecākiem, kuri dzīvo "savā" valstī un krīzes dēļ saņem ar katru dienu mazāk un ir spiesti pārkāpt savam lepnumam un lūgt palīdzību sabiedrībai, lai viņu bērni varētu dzīvot?" viņš raksta.

Lepojos ar šādiem jauniešiem! Lepojos, jo Rojs Puķe ir arī Rīgas Tālmācības vidusskolas aktīvs, zinātkārs un mērķtiecīgs audzēknis. Lepnums!??

Posted by Ilze Kalniņa-Dauga on Ceturtdiena, 2020. gada 19. Novembris

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 13. novembrī piekrita nākamajā gadā palielināt finansējumu Valsts kancelejai, kas tostarp paredz lielākus līdzekļus Valsts prezidenta atalgojumam un reprezentācijas izdevumiem.

Nākamā gada valsts budžeta likuma projektā sākotnēji tika paredzēts, ka izdevumi Valsts prezidenta atalgojumam mēnesī nepārsniegs 5960 eiro, bet reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniegs 1192 eiro.

Savukārt komisija lēma par minēto summu palielināšanu, Valsts prezidenta mēnešalgai ļaujot nepārsniegt 6260 eiro, bet reprezentācijas izdevumiem - 1252 eiro.

Deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzsvēra, ka, lai arī viņa sākotnēji nopriecājās par to, ka nebija paredzēts finansējuma pieaugums, tagad izskatās, ka "tomēr kaut kādas drosmes un solidaritātes un empātijas trūkums iestājies", prezidentam krīzes apstākļos vēloties sev lielāku algu un reprezentācijas izdevumus.

Minēto priekšlikumu komisijas deputātu vairākums atbalstīja, bet 20. novembrī Valsts prezidenta kancelejas vadība piektdien nosūtījusi vēstuli Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram (AP), rosinot Valsts prezidenta Egila Levita atalgojumam 2021.gadā tomēr nepiemērot ikgadējo indeksāciju.

Prezidenta birojā aģentūru LETA informēja, ka Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis ir vērsies pie Bondara saistībā ar Valsta prezidenta kancelejas iesniegto 2021. gada budžeta pieprasījumu.

"Ņemot vērā pašreizējo situāciju, ko negatīvi ietekmējusi Covid-19 vīrusinfekcijas izplatība, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Levita vārdā rosina Valsts prezidenta atalgojumam 2021. gadā nepiemērot ikgadējo indeksāciju un saglabāt to 2020. gadā noteiktajā apmērā," norādīja prezidenta birojā.

Lai nodrošinātu vienotu atlīdzības sistēmu un valsts augstāko amatpersonu atlīdzības apmēra samērojamību un atbilstību Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajiem mēnešalgas noteikšanas principiem, ikgadēji budžeta pieprasījumā Valsts prezidenta mēnešalgas apmērs tiek pieskaņots citu valsts augstāko amatpersonu - Ministru prezidenta, ministru, Valsts kontroliera, tiesībsarga, citu Saeimas iecelto un ievēlēto amatpersonu mēnešalgas izmaiņām saistībā ar ikgadējo indeksāciju.

Indeksācija tiek balstīta uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, paredzot valsts institūciju amatpersonām un darbiniekiem mēnešalgu noteikt, izmainot bāzes mēnešalgas apmēru atbilstoši aprēķinātam valstī vidējās darba samaksas pieaugumam un piemērojot attiecīgu koeficientu.

Prezidenta birojā skaidroja, ka, ievērojot līdzšinējo praksi Valsts prezidenta mēnešalgas saskaņošanā ar citu valsts amatpersonu mēnešalgu izmaiņām un ņemot vērā, ka šāda indeksācija attiecībā uz minētajām amatpersonām jau ir iekļauta Saeimā iesniegtajā 2021. gada budžeta projektā, Valsts prezidenta kancelejas budžeta 2021. gadam pieprasījumā tika iekļauta arī Valsts prezidenta atlīdzības ikgadējā indeksācija.

Par valsts augstāko amatpersonu, to starpā Valsts prezidenta atalgojumu un reprezentācijas izdevumiem lemj Saeima, pieņemot ikgadējo valsts budžetu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu