S 6.03.2021.

Noskaidrots pasaules garākais pusaudzis

Pasaules garākais pusaudzis - Xiaoyu Ren Keyu.

FOTO: Facebook/Palash Mahamud

Ginesa rekordu grāmatas komisija ir atzinusi 221 cm garu skolēnu no Ķīnas par visgarāko pusaudzi pasaulē, ziņo Ginesa pasaules rekordu oficiālā vietne.

Ginesa rekordu grāmatas komitejas eksperti pie šī atzinuma nonākuši šī gada oktobrī pēc vairākkārtējas mēru noņemšanas 14 gadus vecajam pusaudzim.

Xiaoyu Ren Keyu augšanu neizraisa neviena slimība. Jau bērnudārzā viņš pieauga līdz 150 centimetriem - šī iemesla dēļ zēnu nereti esot sajaukuši esam par skolnieku. Vecāki ne reizi vien veduši dēlu pie ārstiem, kuriem sākumā bija aizdomas, ka viņam ir gigantisms, taču dažādu analīžu rezultāti neatklāja nevienu slimību.

Pusaudzis savu augumu sliecas skaidrot ar gēnu darbību: viņa vecāki, kā arī gandrīz visi vecvecāki, ir garāki par 180 centimetriem.

Di Malaysia kecoh pasal gadis 11 tahun yang sudah berkahwin. Di China, seorang budak lelaki pada usia sama trending dek...

Posted by Malaysia Menjerit on Tuesday, 3 July 2018

Tā kā puisis turpina augt, skolai periodiski jāpasūta viņam jauni galdi un krēsli - arī apģērbs un apavi viņam tiek izgatavoti pēc pasūtījuma. Pusaudzis atklājis, ka ikdienā saskaras ar neērtībām sabiedriskajā transportā un nereti sasit galvu pret durvju stenderēm.

Jaunietis ir nedaudz noraizējies par savu augumu, jo Ķīnā pastāvot stereotips, ka augumā gari cilvēki neesot pārlieku gudri. Tomēr pusaudzis pierāda, ka šim aizspriedumam nav pamata - jaunā Ginesa rekorda turētājs izceļas ar labām sekmēm mācībās.

Neskatoties uz savu garumu, viņš nespēlē basketbolu plakanās pēdas un hondromu - skrimšļu audzēju - dēļ.

Puisim patīk lasīt un spēlēt videospēles - viņa sapnis ir nākotnē pelnīt iztiku ar e-sportu.

Bijušais "garākā pusaudža pasaulē" titula īpašnieks tagad ir pieaugušais amerikānis Kevins Bredfords, kura augums 16 gadu vecumā bija 216 centimetri.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!