Rakstniece Nora Ikstena par situāciju valstī: Maksāju nodokļus tā, ka drīz būšu bez ādas

FOTO: Zane Bitere/LETA

Veiksmīgā pašmāju rakstniece Nora Ikstena sociālajos tīklos publiskoja pārdomas par situāciju valstī, lūdzot valsts amatpersonas vairāk palīdzēt tautai.

Ierakstā viņa neslēpa, ka ir godīga pilsone, taču arī viņai situācija sāk kļūt par grūtu.

"Es rakstu romānu, daru savu darbu. Veikalā ieejot uzvelku masku, mēģinu uzturēt možu garu pārdevējām, kurām jāsēž maskā visu dienu. Mēģinu nopirkt pārtiku tā, lai iznāktu brīva kafija, ko atstāt viņām. Maksāju nodokļus, maksāju tā, ka drīz būšu bez ādas, tāpat kā mēs visi šai valstī.

Eiropas medijos atzīts - Latvija bijusi un ir skopākā valsts pret saviem pilsoņiem šajos grūtajos laikos. Es mēģinu neskatīties ziņas, tikai tik daudz, lai redzētu mūsu situāciju Ķīnas mēra laikā, jo tuvi draugi ir slimnīcās, kur nepavisam nav labi - personāls pārstrādājies, vietu nav.

Saņēmu no Valsts prezidenta apsveikumu svētkos, man nebija prieks. Jo tas, kas tagad būtu jādara mūsu valdībai, - jāmobilizējas, jāpalīdz tagad un šeit saviem ļaudīm.

9

To var izdarīt - to dara visas Eiropas valstis. Kad 2008. gadā Latvijā bija krīze, tā tika pārvarēta ar Latvijas cilvēku resursiem. Pēc tam mūs Eiropā slavēja - malači, parādījām piemēru.

Mēs arī tagad esam malači, mēs nekurnam, ejam, darām, bet vai mūsu valdība un prezidents arī to spēj - karā, kā jau karā, vajag drosmi un rīkoties ātri, nevis birokrātiski novilcināt laiku savai tautai," teikts Ikstenas ierakstā. 

Komentāros Ikstenas rakstītajam piekrita lielākā daļa cilvēku, sakot rakstniecei paldies par to, ka viņa par šo tematu runā skaļi.