Amerikāņu zinātnieki veikuši pārsteidzošu atklājumu, pētot ēģiptiešu mūmiju

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Narciso Arellano/Unsplash

Amerikāņu zinātnieki ir atklājuši neparastu artefaktu divus tūkstošus gadu vecā ēģiptiešu mūmijā, vēsta zinātniskais žurnāls "Journal of the Royal Society Interface".

Pētījuma autori nolēma pētīt mūmiju, izmantojot sinhrotrona daļiņu paātrinātāju, lai iegūtu detalizētu informāciju par tās saturu. Tā rezultātā tika atklāti vairāki desmiti mazu priekšmetu, tostarp septiņus milimetrus garš artefakts, kas izgatavots no minerāla, ko sauc par kalcītu.

Šis artefakts atradās blakus vēderam iegriezuma vietā, caur kuru mumifikācijas laikā ir izņemti iekšējie orgāni. Pēc pētnieku domām, šis priekšmets ir amulets, kas šajā vietā tika ievietots tieši mūmijas "garīgajai aizsardzībai". Zinātnieki ir pieņēmuši, ka artefakts ir bijis skarabeja vaboles formā, kas senajā Ēģiptē bija izplatīta amuletu forma.

Zinātnieki arī apstiprināja versiju, ka mumificētais ķermenis pieder apmēram piecus gadus vecam bērnam. Tajā pašā laikā portrets, kas uzgleznots virs mūmijas, attēlo pieaugušu sievieti.

Balzamētais ķermenis, kas pazīstams kā "Hawara Portrait Mummy 4", tika atklāts no 1910. līdz 1911. gadam un datēts ar mūsu ēras 1. gadsimtu.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!