Tiešraides arhīvs ⟩ "Vīrieti, dzīvo!" Saruna ar Latvijas vadošajiem veselības nozares speciālistiem par kungu veselību

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzoties vispasaules vīriešu veselības mēnesim, pirmdien, 30. novembrī, tiešraidē "Sarunas par vīriešu veselību" Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti - ģimenes ārsti, urologi, onkologi, ķīmijterapeiti, fizioterapeiti un psihoterapeiti - runās par vīriešu izplatītākajām saslimšanām dažādās vecuma grupās, to pirmajām pazīmēm, ikgadējām veselības pārbaudēm un prostatas vēža profilaksi, diagnozi un ārstēšanu, kā arī psiholoģisko atbalstu prostatas vēža pacientiem un ģimenēm.

Tiešraidi varēs vērot ziņu portāla TVNET mājaslapā, kā arī Facebook kontā. Tiešraides laikā jebkurš varēs uzdot sev interesējošos jautājumus speciālistiem.

"Vīriešu veselības tiešraides sauklis ir "Vīrieti, dzīvo!". Tas arī izsaka mūsu galveno mērķi - aicināt ikkatru vīrieti aizdomāties par savu veselību un dzīvību. Jo šobrīd diemžēl redzam, ka vīrieši tam nevelta pietiekamu uzmanību.

Tiešraides laikā stāstīsim par tēmām, kuras jāzina katram sevi cienošam vīrietim, kā arī mēģināsim lauzt stereotipus par dažādu saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu. Tāpat runāsim par tēmām, par kurām citkārt pacienti kautrējas vaicāt urologa kabinetā, piemēram, par seksuālo dzīvi pēc prostatas vēža operācijas.

Ikviens no skatītājiem anonīmi varēs uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām, saņemot atbalstu un palīdzību.

Mūsuprāt, šis ir īpaši nozīmīgi Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā, kad vīrieši ne vienmēr ārsta konsultāciju var saņemt klātienē.

Lai arī tiešraide veltīta vīriešu veselības tēmai, aicinām to vērot arī dāmām, jo, kā zinām, tieši viņas bieži vien pamudina vīrieti veikt izšķirošo soli rūpēs par savu veselību," stāsta Latvijas urologu asociācijas prezidents Dr. Pēteris Vaganovs.

Video: "Sarunas par vīriešu veselību" tiešraide

Tiešraidē tiks runāts par:

- vīriešu izplatītākajām saslimšanām dažādās vecuma grupās un to pirmajām pazīmēm;

- ikgadējām veselības pārbaudēm, kas nepieciešamas, lai laicīgi diagnosticētu šīs saslimšanas;

- prostatas vēža diagnostikas metodēm - PSA testu (asinsanalīzi) u.c.;

- kā sagatavoties vizītei pie urologa un kā notiek izmeklējumi;

- ko darīt, ja tev ir vēzis - dažādas ārstēšanas metodes, to piemeklēšana individuālajam pacienta gadījumam, atkopšanās periods, ārstēšanas blakusparādības un kā ar tām cīnīties (erektilā disfunkcija u.c.);

- psiholoģisko atbalstu - kā pieņemt savu diagnozi, kā ar šo diagnozi sadzīvot ģimenei un kā atbalstīt prostatas vēža pacientu;

- profilaksi - veselīgu uzturu un dzīvesveidu, fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz samazināt vēža risku, stresu kā tiešo ceļu uz saslimšanām;

Pilna tiešraides programma 

Foto: "Vīrieti, dzīvo!"
Foto: "Vīrieti, dzīvo!"

Tiešraides laikā Latvijas Urologu asociācija prezentēs arī rūpēs par vīriešu veselību tapušo labdarības fotokalendāru 2021. gadam, kurā Latvijā atzītais fotogrāfs Gatis Rozenfelds iemūžinājis sabiedrībā pazīstamus vīriešus.

Kalendāru būs iespējams iegādāties lielākajās Jāņa Rozes grāmatnīcās – t/c Alfa, t/c Spice, t/c Akropole, Kr. Barona ielā 5, kā arī interneta veikalā.

Ar Ziedot.lv un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas palīdzību līdzekļi no pārdošanas tiks novirzīti kungiem Latvijas reģionos, kuri saviem spēkiem nevar atļauties apmaksāt nepieciešamos izmeklējums prostatas vēža diagnostikai. 

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu