No "Tet" valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Gulbis pērn deklarējis akcijas gandrīz 450 000 eiro vērtībā

LETA
No "Tet" valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Gulbis pērn deklarējis akcijas gandrīz 450 000 eiro vērtībā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Juris Gulbis.
Juris Gulbis. Foto: Zane Bitere/LETA

No telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" valdes priekšsēdētāja amata atsauktais Juris Gulbis iepriekš deklarējis, ka viņam pieder akcijas uzņēmumā AS "JDKML" 446 143 eiro vērtībā, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu.

Pagājušajā gadā no "Tet" algā viņš saņēma 409 570 eiro. Tāpat Gulbim pērn bija 57 324 eiro uzkrājums AS "Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds" un 30 703 eiro "Swedbank".

Līdzšinējais "Tet" vadītājs 2019.gadā arī veicis veicis pārdevumu par 146 115 eiro, divus citus darījumus par kopumā 250 341 eiro, kā arī pirkumus par 30 315 eiro, 20 000 eiro, 13 564 eiro un 13 021 eiro.

Gulbis arī bija aizdevis 191 396 eiro un 28 944 eiro.

Tāpat pērn viņš saņēma 8894 eiro no "Swedbank Life Insurance SE" Latvijas filiāles un apdrošināšanas atlīdzību no AAS "BTA Baltic Insurance Company" 5960 eiro.

No amata atsauktā uzņēmuma vadītājs pērn nomāja divus dzīvokļus, viņa valdījumā bija vieglā automašīna "Audi" un lietojumā kāds "BMW" markas transportlīdzeklis.

Kā ziņots, uzņēmuma pārstāvji pauž, ka, neskatoties uz to, ka pārkāpumi Gulbja rīcībā nav konstatēti, "Tet" padome un dalībnieku pārstāvji apzinās, ka apsūdzību uzrādīšanas fakts met ēnu uz uzņēmuma nevainojamo reputāciju un rada reputācijas ilgtermiņa riskus uzņēmumam un uzņēmuma nākotnes vērtībai. 

Līdz ar to "Tet" dalībnieku pārstāvji lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata, kas vienlaikus nozīmē atstāt arī galvenā izpilddirektora amatu.

Kā paziņojumā medijiem informē uzņēmuma pārstāvji, arī Gulbis pauda pateicību akcionāriem "par uzticību 14 gadu garumā un "Tet" darbinieku komandai par kopā paveikto".

"Kategoriski vēlreiz noraidu man uzrādītās prokuratūras apsūdzības. Mana sirdsapziņa ir tīra, ko apliecina arī neatkarīgo ekspertu vērtējums. Tomēr man ir svarīga ilgus gadus vadītā uzņēmuma nākotne, tāpēc respektēju, ka, mana atrašanās vadībā šobrīd radītu reputācijas riskus. Esmu gandarīts par paveikto - atstāju modernu, efektīvu uzņēmumu, kas maksā valstij nodokļus, nodarbina savus darbiniekus arī krīzes laikā un samaksājis akcionāriem, tai skaitā Latvijas valstij, vairākus simtus miljonu dividendēs. Šogad "Tet" atzīts par astoto Latvijas vērtīgāko uzņēmumu un ceturto vērtīgāko ar valsts kapitāla daļu. Ceru, ka uzņēmums arī turpmāk saglabās tikpat augstu efektivitāti," paziņojumā uzsver Gulbis.

Kā iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu