Rīgā ļaudis policistiem nosūdz privātas ballītes. Divos gadījumos ballētāji sodīti

Apollo.lv
Rīgā ļaudis policistiem nosūdz privātas ballītes. Divos gadījumos ballētāji sodīti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Covid-19. Ilustratīvs attēls.
Covid-19. Ilustratīvs attēls. Foto: MiniStocker/Shutterstock

Kopš stingrāku noteikumu ieviešanas Covid-19 mazināšanai Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēmusi vairākus ziņojumus par mājas ballītēm, kurās pārkāpj pulcēšanās ierobežojumus, un divos gadījumos ballētāji sodīti, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs.

Konstatēti 617 gadījumi, kad Covid-19 ierobežojumi netika ievēroti. Aptuveni 500 gadījumos konstatēta sejas maskas nevalkāšana sabiedriskajā transportā, vēl 500 – citās sabiedrisko pakalpojumu vietās.

Sākotnēji – ārkārtējās situācijas sākumā – pirmajiem 200 pārkāpējiem sodus nepiemēroja un tikai izskaidroja situāciju. Nākamajam tūkstotim pārkāpēju jau tika izteikti brīdinājumi un piemēroti sodi līdz 100 eiro.

Pārkāpumus konstatē ne tikai pati pašvaldības policija, bet ziņo arī iedzīvotāji. Daļa ziņo par pārkāpumiem sabiedrisko pakalpojumu objektos, citi ziņo arī par privātiem pasākumiem mājoklī, pārkāpjot pulcēšanās ierobežojumus. "Priecē tas, ka sabiedrībai tomēr ir pozitīva izpratne," piebilda Aronovs.

Pagājušajā nedēļā nogalē šādi izsaukumi uz mājas ballītēm bija četri, no kuriem divos gadījumos apstiprinājās informācija un ballētāji tika sodīti.

"Vienā gadījumā mums bija sodītas persona ar 10 eiro naudas sodu un personas saprata un uzreiz izklīda. Otrā gadījumā – 50 eiro tika piemērots visiem četriem ballētājiem," pastāstīja Aronovs.

Attiecībā uz ierobežojumiem veikalos RPP pagājušajās brīvdienās veica kontrolpirkumus, bet pārkāpumi netika atklāti. Vienlaikus redzama problēma, ka mazāki veikali mēdz tirgot preces pēc plkst. 22.

Pašlaik Rīgas pašvaldības policijai resursu pietiek, lai uzraudzītu situāciju, apliecināja Aronovs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu