Covid-19 skāris ap 30 BKUS darbiniekus

LETA
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Foto: Ieva Makare/LETA

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Covid-19 skāris ap 30 darbiniekus, bet pakalpojumu sniegšana nav ierobežota, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Pēc Ābola vārdiem, vidēji pēdējo nedēļu laikā 30 slimnīcas darbinieki ir inficēti vai atrodas karantīnā kā kontaktpersonas proporcijās aptuveni pusi uz pusi. Kopumā slimnīcā ir ap 2000 darbinieku.

Ābols atzina, ka bērni ar Covid-19 slimo mazāk un hospitalizācijas ir diezgan retas. Attiecīgi Bērnu slimnīcai raizes vairāk sagādā rūpes ar personālu, lai mediķi nesaslimtu ar Covid-19.

Slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka pašlaik Bērnu slimnīcā nav ierobežoti nekādi pakalpojumi. Savukārt līdz vienam cilvēkam ir ierobežotas iespējas vecākiem palikt slimnīcā kopā ar sasirgušo bērnu.

Ābols atzīmēja, ka Covid-19 laiks piespiedu kārtā ir licis slimnīcai vairāk izvērst attālinātas konsultācijas. Slimnīcas vadītājam šķiet, ka "mēs nekad neatgriezīsimies laikā pirms krīzes", un šādas konsultācijas tiks saglabātas arī turpmāk, bet varbūt mazākos apmēros.

Savukārt mediķu individuālo aizsarglīdzekļu slimnīcai pietiek, tikai tie kļuvuši dārgāki.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu