Raidījums: Miris "Rīgas satiksmes" iepirkuma lietā iesaistītais uzņēmējs Krjačeks (2)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Rīgas satiksmes" administratīvā ēka Vestienas ielā
"Rīgas satiksmes" administratīvā ēka Vestienas ielā Foto: Ieva Makare/LETA

Mūžībā devies viens no aizdomās turētajiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā vērienīgajā "Rīgas satiksmes" iepirkuma lietā, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Mums zināms, ka pagājušajā mēnesī miris  vēl  viens aizdomās turētais Aleksandrs Krjačeks. Viņa kontrolē bija  SIA “Alkom serviss” . Firma kopā ar Škoda Transportation vinnēja Rīgas satiksmes konkursu par tramvaju piegādi un apkopi. Krjačeks bija arī  patiesā labuma guvējs speciāli šim darījumam izveidotajai firmai  “Tram Serviss”. Nodokļu parādu dēļ firmai patlaban uzlikts VID liegums. Krjačeka kolēģi mums skaidro, ka tramvaju apkalpošanas līgums ar Škoda Transportation vairs neesot spēkā. Un viņiem vairs neuzticoties arī “Rīgas satiksme”. 

Jau ziņots, ka pavasarī nomira vēl viens šajā lietā iesaistītais - bijušais "Rīgas satiksme" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, ja tiek konstatēts aizdomās turētās personas miršanas fakts, tad kriminālprocess daļā pret šo personu ir izbeidzams.

KNAB pārstāvis Andrejs Lisenko raidījumam norādīja, ka Krjačeka un Volkinšteina nāve būtisku ietekmi uz kriminālprocesa izmeklēšanu neatstās.

KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Šajā lietā iesaistītas arī citas personas - bijušais "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, tramvaju un trolejbusu ražotāja "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons, uzņēmējs Edgars Teterovskis un viņa dzīvesbiedre Elīna Kokina.

Kriminālprocesā aizvien notiek pirmstiesas izmeklēšana.

Par šiem darījumiem izmeklēšana notiek arī Polijā un Čehijā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu