Konceptuāli atbalsta aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Spēļu zāle uz kruīza kuģa "Costa Pasifica", kurš piestājis Rīgas pasažieru ostā.
Spēļu zāle uz kruīza kuģa "Costa Pasifica", kurš piestājis Rīgas pasažieru ostā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja izstrādātos grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz īstenot pilotprojektu attiecībā uz uzturlīdzekļu nemaksātājiem par viņu parāda lietas nodošanu ārpustiesas piedziņai un noteikt aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa.

Viņa skaidroja, ka pilotprojekts par ārpustiesas piedzinēju piesaisti izstrādāts ar mērķi panākt saistību izpildi pirms to nodošanas piespiedu izpildei un pilotprojekta ietvaros TM plāno iepirkuma procedūras rezultātā piesaistīt uzturlīdzekļu parāda atgūšanai ārpustiesas piedziņas pakalpojuma sniedzējus.

Ārpustiesas piedziņa no uzturlīdzekļu parādniekiem tiks veikta pirms lēmuma par uzturlīdzekļu izmaksu nodošanas piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam. Ja tomēr uzturlīdzekļu parādnieks nesadarbosies ar ārpustiesas piedzinēju, lieta tiks nodota jau zvērinātam tiesu izpildītājam. Pēc TM sniegtās informācijas, kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parādsaistības pret valsti uz 2021.gada janvāri pārsniedz 403 miljonus eiro.

Lai sekmētu bērnu interešu tiesības un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu - bērnu nodrošināšanu ar uzturlīdzekļiem, ar likumprojektu tiek plānots noteikt papildu jaunu ierobežojumu uzturlīdzekļu parādniekam, proti aizliegumu spēlēt azartspēļu un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles un interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs. Projekts paredz, ka azartspēļu organizētājam būs pienākums azartspēļu organizēšanas vietā pārliecināties, vai persona nav uzturlīdzekļu parādnieks, liedzot tai atrasties spēļu organizēšanas vietā.

Kopumā uz 2020. gada decembri Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija Valsts policijai ir nosūtījusi 1614 iesniegumus par kriminālprocesa uzsākšanu, kā arī piemērojusi 2888 lēmumus par transportlīdzekļu tiesību izmantošanas aizliegumu un 47 lēmumus par šaujamieroču atļaujas darbības apturēšanu, liecina TM sniegtā informācija.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu