C 22.04.2021.

Zoodārzā var aplūkot gadu mijā dzimušo ķengura mazuli

Ķenguri. Ilustratīvs foto.

FOTO: Unsplash

Rīgas Zooloģiskā dārzā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot gadu mijā dzimušā rudā ķengura mazuli, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.

Dienvidu puslodē šobrīd ir vasara, tādēļ nav brīnums, ka arī zoodārza ķenguru mītnē jaunumi ir teju katru dienu, norādīja zoodārzā. "Vēl nesen somu pameta purva valabiju mazulis un nu tas, kārē pēc mātes piena, tikai reizumis iebāž galvu savā iepriekšējā dzīves vietā pie pupa," atklāja zoodārza pārstāvji. 

Pacietīgākajiem vērotājiem šobrīd varot palaimēties redzēt, kā jaunais ķengurpuika, vēl nedroši, bet visai apņēmīgi, lēkā pakaļ mātei un, paguris, atkal ieraušas atpakaļ somā, kurā pavadīti aptuveni seši mēneši, skaidroja zoodārzā.

Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ apmeklētājiem nav iespēju vērot dzīvniekus iekštelpu ekspozīcijās. Līdz ar to apmeklētāji neredz, kā kaķu lemuru mazulis jau paaudzies tiktāl, ka rāpjas mātei uz muguras. Savukārt terārija ēkā plašā kailo smilšracēju saime kolektīvi aprūpē krietnu pulciņu kailu un sārtu mazulīšu.

Arī pavērojot pāvus, kļūst skaidrs, ka tuvojas pavasaris, uzsvēra zoodārzā. Vasaras beigās zaudētā garo spalvu rota jau ataugusi pilnā krāšņumā, tātad drīz varēs sākties riests.

Savukārt, Japānas dzērves jau pa reizei dejo un klaigā, kaut jābrien pa kupenām. "Bet vakarīgas pastaigas cienītājiem pievakarē var palaimēties saklausīt ūpja ūjināšanu, vai meža pūces vai urālpūces skanīgo balsi," stāstīja zoodārza pārstāvji.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!