Pats izārstējās? Oficiāli apstiprināts, ka Mārtužas datorā nesankcionēta piekļuve vai vīrusi nav konstatēti

Pats izārstējās? Oficiāli apstiprināts, ka Mārtužas datorā nesankcionēta piekļuve vai vīrusi nav konstatēti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Eva Mārtuža.
Eva Mārtuža. Foto: Zane Bitere/LETA

Neskatoties uz Saeimas deputātes Evas Mārtužas pausto informāciju par iespējamiem vīrusiem vai citiem drošības riskiem, kuru dēļ it kā viņas vārdā nosūtīti homofobiski e-pasti, nav konstatētas pazīmes, kas liecinātu par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai, deputātes darba e-pastam vai datorvīrusa klātbūtni, portāls "Apollo" uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Sestdien, 9. janvārī, LGBT apvienība "Mozaīka" mikroblogošanas vietnē "Twitter" dalījās ar ekrānuzņēmumiem, kur kāds jaunietis sūtījis e-pastu Saeimas deputātiem ar aicinājumu nebalsot par "Nacionālās apvienības" rosinātajiem grozījumiem Satversmes 110. pantā.

Vēlāk viņš saņēmis atbildes e-pastu no kādas Ievas Bonderes, kurai nekas nav ticis sūtīts.

Meklējot informāciju, kas ir Ieva Bondere, atklājies, ka tas ir politiķes Evas Mārtužas rakstnieces pseidonīms.

Nākamajā dienā, svētdien, 10. janvārī, politiķe savā personīgajā "Twitter" kontā tvītoja, ka "ņemot vērā izskanējušo apgalvojumu par it kā manis rakstītu evēstuli saistībā ar iespējamiem Satversmes grozījumiem, informēju, ka šādu evēstuli neesmu rakstījusi". Piebilstot, ka viņa ir noskaidrojusi, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts un esot jau veikti "preventīvi pasākumi, lai šādi incidenti neatkārtotos".

Pirmdien, 11. janvārī, sarunās ar Latvijas medijiem Mārtuža šķietami sapinusies iepriekš apgalvotajā, jo teikusi, ka "viņa patiesībā nezinot, no kādas ierīces e-pasts ticis sūtīts", tāpat - "visticamāk, vēstuli sūtījis viņas brālis".

Informācija, ka politiķei būtu brālis, gan pagaidām nav apstiprināta - šāda radniecība nav uzrādīta nevienā no Mārtužas valsts amatpersonas deklarācijām.

Ņemot vērā neskaidrības saistībā ar it kā Mārtužas vārdā nosūtītajiem e-pastiem, portāls "Apollo" ar tiem vērsās gan pie politiķes, gan JKP, gan Saeimā.

Parlamenta Preses dienestā uz jautājumu, kāda ir deputāta atbildība, ja viņa lietotās ierīces vai konti tiek uzlauzti vai jebkādā citā veidā pakļauti drošības riskiem, norādīja, ka "Saeimas datortehnikas un programmatūras drošība ir viena no parlamenta IT drošības prioritātēm".

"Datortehnikas lietotāji tiek lūgti nekavējoties ziņot, ja rodas aizdomas par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai vai citiem IT drošības riskiem," norādīja Saeimā.

"Pēc publiski izskanējušās informācijas saistībā ar iespējamu nesankcionētu piekļuvi deputātes Evas Mārtužas e-pastam pēc Saeimas IT drošības speciālistu iniciatīvas operatīvi ir veiktas arī pārbaudes, kurās

nav konstatētas pazīmes, kas liecinātu par nesankcionētu piekļuvi Saeimas IT infrastruktūrai, deputātes darba e-pastam vai datorvīrusa klātbūtni. Deputāte ir apliecinājusi, ka patlaban problēmu ar Saeimas datortehniku nav,"

portāls "Apollo" noskaidroja parlamentā.

Uz portāla "Apollo" jautājumiem Mārtuža neatbildēja. Jāatzīmē gan, ka tie tika nosūtīti e-pastā.

Portāls "Apollo" arī vērsās JKP Saeimas frakcijā, taču sazināties ar frakcijas pārstāvjiem neizdevās. Uz jautājumiem, kas nosūtīti uz JKP mājaslapā norādīto numuru saziņai ar medijiem, līdz šim atbildes nav saņemtas. Tāpat atbildi nesagaidījām, zvanot uz otru numuru, kas norādīts partijas mājaslapā.

Tikmēr "Mozaīkā" portālam "Apollo" pastāstīja, ka viņu rīcībā ir Ievas Bonderes sūtītā e-pasta metadati, kuros redzama arī sūtītāja IP adrese. Apvienībā norādīja, ka viņi, ievērojot personas datu aizsardzības noteikumus, ir gatavi ar tiem dalīties ar tiesībsargājošajām iestādēm, ja radīsies tāda nepieciešamība.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu