Kalniņš sekmē "Jokerit" uzvaru pār Znaroka un Vītoliņa trenēto "Spartak"

Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: DINAMO RIGA

Latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš piektdien palīdzēja Helsinku "Jokerit" komandai izcīnīt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē.

Somijas klubs viesos ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas "Spartak".

Kalniņš šajā duelī atvairīja 25 no 26 pretinieku mestajām ripām. Viņš šajā sezonā piedalījies 22 spēlēs, kurās palīdzējis komandai izcīnīt 13 uzvaras.

Pirmā perioda 13.minūtē Jesse Joensū vairākumā izvirzīja viesus vadībā, bet 14 sekundes vēlāk Robins Hanzls panāca 1:1. Otrās trešdaļas trešajā minūtē, Joensū atrodoties uz rezervistu soliņa, Jūliuss Juntila mazākumā atjaunoja "Jokerit" komandai vadību. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Peters Regins panāca 3:1 un pielika punktu viesu uzvarai.

"Jokerit" ar 53 punktiem 43 spēlēs Rietumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr "Spartak" komanda ar 50 punktiem 47 dueļos ir astotā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.