Merkele cer uz sarunām ar ASV par "Nord Stream 2"

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien pavēstīja, ka vēlas sarunas ar jauno ASV administrāciju par strīdīgo gāzesvada "Nord Stream 2" projektu, kas savienos Krieviju un Vāciju.

"Mums ir jārunā par to, kuras ekonomiskās attiecības gāzes jomā ar Krieviju ir pieņemamas un kuras nav," žurnālistiem Berlīnē sacīja Merkele.

Kanclere atgādināja, ka ASV tirdzniecības sakari ar Krieviju naftas jomā turpinās.

ASV apgalvo, ka teju pabeigtais gāzesvads "Nord Stream 2" palielinās Eiropas enerģētisko atkarību no Krievijas. Vašingtona projektu arī pakļāvusi sankcijām.

Gāzesvada aizstāvji skaidro, k ASV ir vienīgi ieinteresētas pārdot Eiropai savu sašķidrināto gāzi.

Merkele uzsvēra, ka viņas nostāja "Nord Stream 2" jautājumā nav mainījusies, un sacīja, ka šīs sankcijas "nav okei".

Kaut arī strīds ap "Nord Stream 2" ne tuvu nav atrisināts, Vācijas valdībai ar jauno ASV prezidentu Džo Baidenu ir daudz kopīga, uzsvēra kanclere.

Izsakoties par Baidena priekšgājēja Donalda Trampa administrāciju, Merkele norādīja, ka "ar prezidentu Baidenu vienkārši ir plašāks politiskais konsenss".

Baidena soļi kopš stāšanās amatā liecina, ka viņa nostāja ir tuvāka Berlīnei, norādīja kanclere.

Līdz šim Baidens parakstījis rīkojumus par ASV atkārtotu pievienošanos Parīzes klimata paktam, atcēlis aizliegumu ieceļošanai no pārsvarā musulmaņu apdzīvotām valstīm un apturējis Trampa lēmumu izstāties no Pasaules Veselības organizācijas.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!