Eiropas Parlaments aicina atbrīvot Navaļniju un pārtraukt "Nord Stream 2" būvniecību

FOTO: Dolgikh Pavel/Shutterstock

Eiropas Parlaments (EP) šodien pieņēma rezolūciju, kurā prasa Krievijai nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju, kā arī rosina pārtraukt gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecību, aģentūru LETA informēja EP preses dienests.

Rezolūcijā deputāti aicina Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstis kritiski pārskatīt sadarbību ar Krieviju dažādās ārpolitikas platformās un tādos projektos kā "Nord Stream 2", "kura īstenošana Eiropas Savienībai ir nekavējoties jāpārtrauc".

EP norāda, ka vairs nevajadzētu pretimnākoši izturēties pret neskaidras izcelsmes līdzekļiem no Krievijas.

Tāpat Eiropas Parlaments norāda, ka sankcijas jāievieš arī pret Krievijas oligarhiem, kas ir saistīti ar režīmu, un pret Putinam pietuvinātām personām, kā arī pret plašsaziņas līdzekļu propagandistiem, kuriem Eiropas Savienībā pieder aktīvi un kuriem ir tiesības brīvi ceļot uz ES dalībvalstīm. 

Papildu ierobežojoši pasākumi būtu jānosaka arī saskaņā ar jauno ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu.

EP deputāti aicina ES izmantot varas maiņu Vašingtonā, lai stiprinātu transatlantisko vienotību demokrātijas un pamatvērtību aizsardzībā pret autoritāriem režīmiem.

LETA jau ziņoja, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim. Izmeklēšanas komiteja jūnijā sāka izmeklēšanu pret Navaļniju par kāda veterāna cieņas un goda aizskaršanu. Izmeklēšanas komiteja tolaik paziņoja, ka veterāns filmējies reklāmas video, kurā atbalstījis pagājušajā vasarā pieņemtos labojumus konstitūcijā, kas ļaus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam palikt pie varas līdz 2036.gadam.

Navaļnijs publiskoja šo video tviterī, nodēvējot veterānu un citus video redzamos cilvēkus par apkaunojumu valstij, "cilvēkiem bez sirdsapziņas" un nodevējiem. Kamēr Navaļnijs ārstējās Vācijā, izmeklēšana tika apturēta.

Par apmelošanu Krievijā var tikt piespriests līdz pieciem miljoniem rubļu (56 076 eiro) liels naudassods un līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods. Savukārt 2.februārī tiesa lems, vai nosacīto trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu Navaļnijam 2014.gada uzņēmuma "Yves Rocher" lietā nomainīt uz reālu. Navaļnijs un viņa atbalstītāji apgalvo, ka abas lietas ir safabricētas un politiski motivētas.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!