No piektdienas līdz svētdienai atcelti 40 reģionālo autobusu maršrutu reisi

AS "Rīgas starptautiskā autoosta" teritorija

FOTO: Evija Trifanova / LETA

No šodienas līdz svētdienai, 24.janvārim, saistībā ar komandanstundu un pasažieru skaita kritumu būs atcelti 40 autobusu reisi 19 dažādos maršrutos, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā.

Šodien tiks atcelti vairāki reisi maršrutos Daugavpils-Lociki, "Cata"-Cīrulīši-"Cata", Rīga-Valdlauči-Pļavniekkalns-Ķekava, Rīga-Spuņņupe-Jaunķemeri, Rīga-Sloka, Rīga-Ropaži, Rīga-Jelgava un Rīga-Salaspils.

Sestdien, 23.janvārī, nekursēs vairāki reisi maršrutos Rīga-Mārupe, Rīga-Jelgava un "Cata"-Cīrulīši-"Cata", savukārt gan sestdien, gan svētdien, 24.janvārī, nekursēs vairāki reisi maršrutos Rīga-Olaine, Rīga-Ādaži-Kadaga, Rīga-Garkalne-Vangaži, Rīga-Baldone, Rīga-Jaunķemeri, Rīga-Sloka, Daugavpils-Lociki, Rīga-Salaspils, Rīga-Daugmale, Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne, Rīga-Ādaži-Carnikava, Rīga-Valdlauči-Pļavniekkalns-Ķekava, Rīga-Pļavniekkalns-Ķekava, Rīga-Spuņņupe-Jaunķemeri, Rīga-Ropaži un Liepāja-Grobiņa.

Autotransporta direkcijā norādīja, ka aktīvi tiek sekots līdzi sabiedriskā transporta piepildījumam, īslaicīgi atceļot tos reisus, kuros pasažieru tikpat kā nav, vienlaikus nodrošinot sabiedrisko transportu arī vakara stundās, lai tie iedzīvotāji, kuri strādā maiņu grafikā, piemēram, medicīnas jomā, varētu nokļūt mājās vai uz darbu.

Tāpat direkcijas pārstāvji aicināja iedzīvotājus pirms brauciena pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā "www.atd.lv" sadaļā "Kustības saraksti" vai portālā "www.1188.lv".

Jau ziņots, ka šajās brīvdienās, tāpat kā iepriekšējās, iedzīvotājiem no plkst.22 līdz plkst.5 būs jāatrodas savās mājvietās. Dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā jānorāda personas dati, dzīvesvietas adrese, pārvietošanās iemesls un pārvietošanās galamērķis. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.