Kāpēc Latvijā slēpošana uz kalna ir jau iepriekš rezervēta?

Snovbordisti un slēpotāji slēpošanas kompleksā "Žagarkalns"

FOTO: Lita Krone / LETA

Šajā ziemā daudzi Latvijas kalnu slēpošanas entuziasti ir saskārušies ar teju "neiespējamo misiju" - rezervēt laiku slēpošanai uz kalna. Ar šo situāciju ir neizpratnē arī kāds raidījuma "Bez Tabu" skatītājs Kristaps, kurš vēlas noskaidrot, kāpēc rezervācija "Žagarkalnā" jau laikus tikusi rezervēta. 

Raidījuma skatītājs Kristaps stāsta, ka viņš ar ģimeni vēlējies rezervēt laikus slēpošanai uz kalna. Taču katram kalnam – Žagarkalns, Milzkalns, Riekstukalns – laikus var rezervēt tikai divas dienas pirms. Ģimene meklējusi laikus sestdienā Žagarkalnā, taču tikai ceturtdienā varēs sākt rezervāciju. Bet mājaslapā ģimene redz, ka rezervācijas jau ir veiktas. Kristapa ģimenei bijis ļoti nepatīkami redzēt, ka "citi ir nevienlīdzīgāki par citiem".

"Lūdzu jums palīdzēt noskaidrot, kas par lietu!" noslēgumā saka Kristaps.

Nav noslēpums, ka arī slēpošanas kalniem ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi. Tātad – vienlaikus drīkst uzņemt noteiktu cilvēku skaitu. Tas ir saprotams, bet – kas tad notiek ar to rezervāciju pirms rezervēšanas noteiktā laika? Arī to "Bez Tabu" ir izdevies noskaidrot.

"Mēs nevaram atvērt to rezervāciju ilgu termiņu uz priekšu, jo cilvēkiem atkal ir kaut kādi savi paradumi. Viņi jau nevar izplānot, ko viņi darīs pēc divām nedēļām, kurā stundā viņi slēpos. Tāpēc mēs veram vaļā to rezervāciju divas, trīs dienas iepriekš. Nu, arī tagad mēs redzam, ka konkrēti cilvēki tur reģistrējas ar saviem e-pastiem. Mēs jau redzam, kā viņi to dara.

Viņi sareģistrē vairākus laikus vienā dienā un tad skatās – lūk, uz šo laiku es tikšu, es braukšu. To, kur netiek, to tad pēdējā brīdī atceļ," stāsta Žagarkalna tehniskais direktors Māris.

Uz "Bez Tabu" jautājumu -  vai tā taisnība, ka tur ir kaut kādas pirmsrezervācijas iespējamība, "Žagarkalna" tehniskais direktors atbild:

"Nu, tas ir iespējams, bet tā ir mūsu iekšējā lieta. Tā tomēr ir privāta sfēra, privāts bizness. Mums ir tātad arī organizētas slēpošanas skoliņas, kur bērni iet, mums ir instruktori, kas katru sestdienu strādā. "X" stundas strādā 20 instruktori. Tas nozīmē, ka viņiem ir savi klienti. Tie tiek ielikti tajā rezervācijā pirms atveras tajos 10.00."

"Un, ja cilvēki saka, ka netiek pie mums, nav iespējams atbraukt… Nu, tas ir vienkārši – tehniski mēs redzam, ka tā nav, ja katru dienu pie mums atbrauc 1000 cilvēku. Tas ir ļoti daudz. Teikt, ka pie mums nevar atbraukt, tas man liekas bišķiņ pretrunīgi!" turpina tehniskais direktors.

No ceturtdienas, 21. janvāra, papildus esošajām rezervācijas sistēmām vairākās slēpošanas trasēs Latvijā uzsākta pacēlāja biļešu un vietas rezervācija iepriekšpārdošanā internetā – bilesuparadize.lv.

Kā norādīts "Žagarkalna" mājaslapā, – biļešu iegādei ir atvērti visi laiki nedēļu uz priekšu, ieskaitot tuvākās brīvdienas. Turklāt pēc iegādes šo biļeti nevarēšot anulēt un rezervāciju atsaukt.

Video: "Bez Tabu" sižets