Pk, 2.12.2022.

Petraviča pagaidām nav komentējusi "KPV LV" valdes aicinājumu izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu

LETA
Petraviča pagaidām nav komentējusi "KPV LV" valdes aicinājumu izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Foto: Edijs Pālens/LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) patlaban nevēlas komentēt pašas pārstāvētās partijas "KPV LV" valdes aicinājumu aicinājumu politiķei izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, aģentūru LETA informēja ministres padomnieks Jānis Zariņš.

Viņš norādīja, ka plašākus komentārus labklājības ministre varētu sniegt pirmdien, 25.janvārī, gaidāmajā preses konferencē, kur Labklājības un Veselības ministriju pārstāvji informēs par rīcības plānu Covid-19 izplatības kontrolei ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Kā ziņots, "KPV LV" valde savas biedres un labklājības ministres Ramonas Petravičas atkāpšanos nerosinās, taču aicina politiķi izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas vadīšanai.

"KPV LV" valdes loceklis Artūrs Vējš aģentūrai LETA pastāstīja, ka valde vakar uzklausījusi ministri par Covid-19 izplatības mazināšanu sociālās aprūpes iestādēs. "Labklājības ministrija šajā jautājumā ir darījusi cik iespējams, lai gan pastāv kādas nianses, kas kavējas dēļ citām ministrijām un valdības kopējā lēmuma. Varbūt ministrijai arī kādos aspektos vajadzēja vairāk uzmanības pievērst. Tas ir tas, ko dzirdējām no ministres," uzsvēra Vējš.

Ņemot vērā, ka Petraviča ieņem deputātes amatu, valdes locekļi aicinājuši ministri izdarīt izvēli un koncentrēties uz darbu ministrijā. "Aicinājām ministri apsvērt vai gadījumā nav nepieciešams visus spēkus veltīt ministrijā šajā valstij grūtajā laikā. Tas ir viņas ziņā vai pievērsties deputāta vai ministra darbam. Šos divu pienākumu pildīšana paņem ļoti daudz spēka un darba ir daudz gan parlamentā, gan ministrijā," uzsvēra Vējš.

Viņš apliecināja, no valdes puses Petravičas izslēgšana no partijas vai demisijas rosināšana nav plānota.

"Atbilstoši informācija, kas ir mūsu rīcībā patlaban atkāpšanās netiek prasīta. Kad valde sāka pildīt savas pilnvaras jau pašā sākumā paziņojām, ka nedomājam veikt masveidīgas tīrīšanas vai citas represijas. Vispārīgi runājot, ja pret partijas biedriem būs izmeklēšanu rezultātā konstatēti nopietni pārkāpumi, tad tiks izskatīta šāda iespēja," paskaidroja Vējš.

Vējš arī atgādināja, ka Petraviča pirmdien rīko preses konferenci, kurā detalizētāk informēs par situāciju sociālās aprūpes iestādēs.

Tāpat ziņots, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) piektdien vērsies pie Valsts kontroles ar aicinājumu revīzijā pārbaudīt, vai Labklājības ministrija ir izdarījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu