Gvido Lingas atraitne atklāti par dzīvi pēc vīra aiziešanas mūžībā

FOTO: Evija Trifanova/ Leta

Āizsaulē aizgājušā mūziķa Gvido Lingas sieva Evija Linga intervijā žurnālam "Ieva" apsprieda, kā ar visu tiek galā pēc vīra nāves, atklājot, ka joprojām nespēj pieņemt faktu, ka Gvido vairs nav.

"Visi man saka: ir vajadzīgs laiks. Droši vien, bet man visas brūces ir vaļā. Darbā datorā man ir daudz bilžu, šodien tās skatījos - nevajadzēja to darīt. Pirmo nedēļu es Gvido neredzēju sapņos, tagad redzu gandrīz katru nakti. Kaut kādas sadzīviskas ainas... Naktis nevaru pagulēt. Joprojām ir sajūta, ka viņš ir tikai kaut kur aizbraucis un kaut kad parādīsies, bet tad iekšēji saprotu - nebūs. Vairs nekad nebūs.

[..] Visas tās formalitātes šobrīd arī atņem spēku - viss bija uz Gvido vārda, tas viss tagad jākārto. Tas vienkārši ir jāizdara - notāri, papīri, paraksti..." stāstīja Linga. 

Evija piebilda, ka šajā situācijā spēka viņai neesot gandrīz nemaz. 

"Kaut kā piespiežu sevi. Palīdz tas, ka atbrauc viena vai otra māsa, tagad mamma ir te. Protams, bērni - tā ir mana vienīgā motivācija dzīvot tālāk, jo citādi nevar. Ja nebūtu bērnu, vispār nezinu, kā es turētos. Sazvanāmies ar Gvido brāli Igoru - viņi abi bija ļoti, ļoti tuvi," bilda Evija.

Evija ar Gvido Lingu bija kopā 22 gadus. Abi audzināja divus dēlus - Danu un Svenu.

Jau ziņots, ka 20. decembra rītā mūžībā tika aizsaukts 51 gadu vecais rokmūziķis Gvido Linga. Atvadīšanās no mūziķa notika Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī.

Kā mūziķa oficiālais nāves iemesls medicīniskajā izziņā norādīts - sirds aritmija, plaušu un sirds mazspēja, pēcreanimācijas sindroms.

Gvido dzimis 1969. gada 16. jūnijā, viņš ir daudzu dziesmu un hitu autors.

Astoņdesmitajos gados Gvido spēlējis grupās “Ārprāc” un “Zig zag”, bet 1988. gada nogalē izveidojis grupu “Linga”, kuras pirmā lielā uzstāšanās bija 1989. gada festivālā “Roks par neatkarību”

Gvido Linga pēdējos gados darbojies arī kā "Latvijas radio 2" dīdžejs.

Vēl šā gada sākumā mūziķis VEF Kultūras pilī ar grupas "Linga" koncertu atzīmēja uzreiz divas jubilejas - savu 50. dzimšanas dienu un 30 gadu jubileju grupai “Linga”, kuras sastāvā iekļāvies arī Gvido vecākais dēls, nesen pilngadību sasniegušais Svens.

Grupas "Linga" populārāko skaņdarbu vidū ir tādas dziesmas kā “Nāc dejot”, “Krodziņš”, “Signe melo”, “Šeit šeit”.