C, 30.11.2023.

Derīgi gan pusaudžiem, gan vecākiem! Aicina apgūt pirmo psiholoģisko palīdzību

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jeremy Perkins/Unsplash

Veselības ministrija kopā ar pusaudžu psihoterapeitu Nilu Konstantinovu izstrādājusi pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmatu pusaudžiem, kurā apkopotas pamatzināšanas, tehnikas un prasmes, kas pusaudzim palīdz izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.

"Izgulēšanās nozīme, emociju atpazīšana un to veselīga izreaģēšana, atteikšanās no kaitējošām vai nevajadzīgām pieredzēm, prasme iedot savam prātam atpūtu, fiziska kustība - šis ceļvedis palīdz pusaudzim orientēties sava prāta dabā un laikus pamanīt, ka palīdzība, iespējams, nepieciešama arī draugam.

Es domāju, ka šīs vienkāršās tehnikas būs jaunas zināšanas arī mums - vecākiem un skolotājiem, lai varētu būt labs atbalsts jaunajiem cilvēkiem šajā ārkārtīgi nozīmīgajā attīstības posmā," uzsver veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Pusaudžu psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs norāda, ka apgūt psihiskās veselības pamatprasmes mūsdienu pusaudzim ir tikpat svarīgi, kā zināt ceļu satiksmes noteikumus vai rīcību ārkārtas situācijā.

"Ceru, ka Covid-19 radītās sekas liks šādu pamatapmācību jau pavisam drīz ieviest visās Latvijas skolās. Kamēr tās nav, aicinu vecākus, skolotājus, bet visvairāk - pašus jauniešus, izmantot šo rokasgrāmatu, lai parūpētos par sevi un sev tuvākajiem."

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu