Guntars Račs par Raimondu Paulu: Viņš ir tik liels savā varēšanā, ka vienkārši dara, kā grib

Apollo.lv
Guntars Račs par Raimondu Paulu: Viņš ir tik liels savā varēšanā, ka vienkārši dara, kā grib
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Kanāla 360TV raidījumā “Pasaki to skaļi’ sirsnīgus pateicības vārdus diriģentei, vokālai pedagoģei un ansambļa “Dzeguzīte” mākslinieciskajai vadītājai Dailai Martinsonei veltīs dzejnieks un mūziķis Guntars Račs.

Emocionālajā satikšanās reizē Daila runās ne tikai par savu ģimeni un vīru, atzīstot, ka dzīves biedru garajos kopdzīves gados tā arī nav sanācis laika kārtīgi iepazīt, bet arī draudzību ar Maestro Raimondu Paulu. Viņš, tandēmā ar dzejnieku Guntaru Raču, ir autori tik daudzām “Dzeguzītes” dziesmām, pie kurām uzaugušas vairākas paaudzes.

Turklāt, izrādās, Raimondam Paulam esot īpaša pieeja “Dzeguzītes” dziesmu melodiju rakstīšanai. Kā atklās Guntars Račs, visbiežāk viņu kopdarbos pirmie top vārdi, kuriem Maestro rada melodiju. “Kad uzrakstu tekstu, man ir jau kaut kāda sava melodija, kaut kāda doma par to – vai tas ir valsis, ātrais vai lēnais.

Un tad es atdodu Raimondam Paulam, kurš visu paņem un apgriež kājām gaisā! Ko es biju domājis kā tango, tas ir valsis, bet valsis ir rokenrols.

Nekad nav sakritis mans ritmiskais kods ar viņa domu gājienu. Tas nozīmē, ka viņš ir tik liels savā varēšanā, ka viņš vienkārši dara, kā grib,”

Kopdarbu tapšanas aizkulises atklāj Guntars Račs.

Savukārt Daila papildina un atklāj, ka pret Maestro bijis liels respekts arī “Dzeguzēniem” - kolīdz viņš apsēdies pie klavierēm un uzlicis rokas uz taustiņiem, mazie dziedātāji nekavējoties pārtraukuši rotaļas un bijuši gatavi mēģinājumam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu