Saeimas deputāta amatā Petravičas vietā apstiprināts Edgars Kronbergs

"KPV LV" kopsapulce. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Šodien Saeima parlamenta deputāta amatā uz laiku, kamēr Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) ir labklājības ministre, apstiprināja līdzšinējo Saldus novada domes deputātu Edgaru Kronbergu (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV).

Kronbergs aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka, ņemot vērā, ka ir ievēlēts no partijas "KPV LV" saraksta, visticamāk, arī strādās "KPV LV" frakcijā. Kronbergs ir partijas "Par cilvēcīgu Latviju" (PCL; iepriekšējais nosaukums "KPV LV") biedrs un no partijas izstāties negrasoties.

Iepriekš vaicāts, vai balsos atbilstoši tam, kādas būs vienošanās koalīcijā un kā būs lēmusi frakcija, politiķis skaidroja, ka vispirms jāsagaida tagad jau notikusī kļūšana par deputātu. 

Sākumā viņam būšot jāizrunājas ar gaidāmajiem frakcijas biedriem un tās vadību un pēc tam topošais Saeimas deputāts varētu sniegt sīkākus komentārus. Vienlaikus Kronbergs iepriekš norādīja, ka pašreizējā situācijā valstī, ņemot vērā Covid-19 izplatību, ir nepieciešama stabila valdība un to "graut nebūtu izdevīgi nevienam".

Kronbergam parlamentārieša amats pienākas atbilstoši 13.Saeimas vēlēšanu rezultātiem, kas publicēti Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Kā ziņots, Petraviča paziņojusi par deputātes mandāta nolikšanu uz labklājības ministres amata laiku.

Ministre apgalvo, ka šādu lēmumu esot pieņēmusi jau decembrī. Reizē jautājumu par politiķes atbilstību labklājības ministra amatam aktualizēja koalīcijā esošā Jaunā konservatīvā partija un apsvērt iespēju nolikt deputātes mandātu rosināja nu jau bijusī PCL valde. Izskanējis, ka mandāta nolikšanu esot atbalstījis arī "KPV LV" frakcijas vairākums.