VBTAI no marta nodrošinās bezmaksas psihoterapijas pakalpojumu ģimenēm ar bērniem

FOTO: Unsplash

No marta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Konsultatīvā nodaļa sāks nodrošināt bezmaksas psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

VBTAI skaidro, ka ģimenes psihoterapijas mērķis ir stiprināt ģimeni kā vienotu veselumu, palīdzot identificēt un mazināt problēmas, kas traucē ģimenes sekmīgai funkcionēšanai. Ģimenes psihoterapija rosina ģimenes locekļus mainīt neprasmīgas, savstarpēji noliedzošas attiecības ģimenē, veicina lielāku savstarpējo sapratni, iecietību un laipnību, norāda inspekcijā.

Ģimenes psihoterapijas konsultācijas var notikt gan visai ģimenei vienlaicīgi, gan arī citādi - vecākam ar bērnu, vecākiem bez bērniem, vairākiem ģimenes locekļiem vienlaikus vai arī kā individuālās konsultācijas. Jebkurā gadījumā - konsultācijas mērķis būs stiprināt ģimeni kopumā, atklāt tajā līdz šim slēptos resursus, pilnveidot un attīstīt sadarbības un konfliktu risināšanas prasmes.

Projekta gaitā nodrošinātās psiholoģiskās konsultācijas būs ne īsākas par stundu un garākas par pusotru stundu, tās notiks vidēji reizi nedēļā. Katra ģimene varēs saņemt no vienas līdz desmit konsultācijām, bet kopējais stundu skaits vienas ģimenes konsultācijām nedrīkstēs pārsniegt desmit stundas. Izņēmuma gadījumos terapeitisko sesiju skaits varēs tikt palielināts.

Šāds pakalpojums tapis Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta "Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē" gaitā. Ģimenes psihoterapijas konsultācijas notiks Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrības psihoterapeitu vadībā.