P 10.05.2021.

"Ir gandrīz neiespējami katru gadu iesākt no nulles." Skudra pēc zaudējuma pret Minskas "Dinamo"

Pēteris Skudra

FOTO: Kaspars Volonts, "Dinamo Rīga"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo", veicot paaudžu maiņu, iet Minskas "Dinamo" un Čerepovecas "Severstaļ", kuras šosezon iekļuva izslēgšanas spēlēs, pēdās, pēcspēles preses konferencē teica mājinieku komandas galvenais treneris Pēteris Skudra.

Jau ziņots, ka ceturtdien Rīgas "Dinamo" savā laukumā zaudēja Minskas "Dinamo" ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2).

Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva Deniss Paršins.

Rīgas "Dinamo" ar 27 punktiem 59 dueļos ir pēdējā vietā līgā, bet Minskas "Dinamo" ar 67 punktiem tikpat mačos ir sestajā vietā Rietumu grupā.

Salīdzinot "Dinamo" ar Minskas klubu un Čerepovecas "Severstaļ", kuri šogad iekļuva izslēgšanas spēlēs, Skudra saka, ka nenoliedzami no šiem klubiem var mācīties.

"Minska izdarīja pareizos secinājumus pēc sezonas, tika nomainīti pāris ārzemnieku, tika nomainīta vārtsargu brigāde, un, kad pagājušosezon Minskas klubs atradās pēdējās vietās turnīra tabulā, tika piesaistīti daudzi jaunie baltkrievu hokejisti. Arī viņi atzina, ka komandai nepieciešama paaudžu maiņa. Citreiz liekas, ka vari saglabāt kādu veterānu kodolu, bet beigās saproti, ka stāvi uz vietas. Mūs situācija piespieda, mēs piesaistījām jaunos hokejistus, dabūjām no pāris klubiem atpakaļ latviešu hokejistus. Tas ir komandas būvniecības process, tā ir stabilitāte, kas dod kādu rezultātu. Ir gandrīz neiespējami katru gadu iesākt no nulles," par kaimiņu pieredzi saka treneris.

Viņš piebilst, ka līdzīgi rīkojās arī Čerepovecā, nomainot pāris ārzemniekus un piesaistot savas sporta skolas audzēkņus. Rezultāts varbūt nav uzreiz, bet tas būs. Skudra piebilda, ka, neskatoties uz rezultātu, izdarīts ir pietiekami daudz, lai šī komanda progresētu nākotnē.

"Žēl zaudēt tādus mačus, jo nospēlējām diezgan kvalitatīvi. Izveidojām daudzus labus vārtu gūšanas momentus, bet diemžēl iemetām tikai vienus vārtus. Trešajā periodā pāris mūsu aizsargu kļūdas... Pēc vinnēta iemetiena netiekam ārā no zonas un saņemam "golu". Tās ir nianses, kas nosaka uzvarētāju un zaudētāju ar vieniem vārtiem. Sīkumos mēs neesam labi," mača gaitu komentēja Skudra.

Viņš arī uzteica komandu, kas nospēlēja daudz labāk nekā iepriekšējā spēlē. Komanda mācās, un turpinās to darīt līdz pēdējai spēlei.

"Otrajā periodā zaudējām Ernestu Ošenieku un palikām ar sešiem aizsargiem uz atlikušo pusspēli. Varbūt arī tas ietekmēja aizsargu spēles kvalitāti pēdējā periodā. Ar to Minskai pietika, lai realizētu savus momentus," uz vēl vienu aspektu norādīja treneris.

Viņš uzteica Vora darbību vārtos kā tādu, kāda no vārtsarga tiek gaidīta. Starpība spēles kvalitātē Dānijas čempionātā, kur Voris darbojās līdz šim, kā arī viens vārtsargu treniņš Dānijā pret ikdienas darbu vārtsargu trenera vadībā Rīgā ir ievērojama atšķirība. Un tieši kvalitatīvu treniņu nozīmi jauno spēlētāju progresā uzsvēra Skudra.

"Centāmies Vori dabūt ārā no Dānijas, cerot, ka viņš šeit turpinās strādāt un progresēt. Viņam ir jāsaprot KHL nianses . Viņš ir neliels vārtsargs, un ir nianses, kurās viņam jākļūst labākam," saka treneris.

Otro zaudēto vārtu gadījumā viens no Baltkrievijas hokejistiem darbojās rīdzinieku vārtu priekšā, bet Skudra sazinājās ar video treneriem, kuri pateica, ka vārtsarga kavēšanas nebija.

Vairākumā šodien neizdevās iemest ripu pretinieku vārtos, ko treneris noraksta uz pēdējā metiena problēmu, uzteicot arī pretinieku komandas vārtsargu. Līdz labiem metieniem komanda nonāca, bet pievīla realizācija. 

Pēdējā šīs sezonas spēlē rīdzinieki mājās tiksies ar Habarovskas "Amur".

"Uzvarēt vienmēr ir principiāli," saka Skudra. "Mēs vienmēr dodamies laukumā uzvarēt. To azartu un noskaņojumu, kāds komandai bija šodien, ir viss, ko varu prasīt no puišiem šajā situācijā. Arī šodien spēlējām uz uzvaru, un lielākajā mača daļā mums tas izdevās. Minska mūs uzvarēja, taču kāda papildu motivācija mums neprasās. 90% spēļu mums ir vajadzīgā motivācija. Jā, esam par viegliem, kaut kur sīkumos neesam tik labi, lai uzvarētu, taču arī šodien bija redzams, ka komanda sitās par uzvaru."

Aizsargs Gunārs Skvorcovs uzteica abu komandu jaunos vārtsargus, kuri viņu pārsteiguši, jo spēle tikpat labi varēja beigties ar rezultātu 5:5.

Viņš apstiprināja, ka viņam jaunajā ampluā patīk, līdz šim spēlējot kā uzbrucējam.

"Jāiemācās pozicionālas lietas, un arī pa zilo līniju "vilkt ripu" ir jāiemācās, kas šobrīd man buksē. Patīk, ka daudz spēlēju ar ripu, ir daudz mazāks enerģijas patēriņš, un ir vairāk laika padomāt," plusus laukumā aizsarga pozīcijā uzskaita Skvorcovs.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!