"Stresa ir par daudz!" Aicina ziedot mediķu atpūtai laukos

FOTO: Neyman Kseniya/shutterstock.com

Lai palīdzētu mediķiem, kuri piedzīvo izdegšanu Covid-19 nodaļās, sākta labdarības akcija "Atelpa savējiem". Par ziedoto naudu ārsti, māsas un māsu palīgi saņem trīs dienu apmaksātu atpūtu Latvijas laukos. Pirmie mediķi jau tikuši pie šādām klusām brīvdienām tālu prom no slimnīcas, ziņo LTV Ziņu dienesta raidījums "Panorāma". 

Fizioterapeite Inga Lokšinska ir viena no pirmajiem mediķiem, kas jau izbaudījusi trīs dienu atelpas programmu Liepājas pusē kopā ar visu ģimeni.

"Izdevās! Tā bija cita vide! Cita vide, citā pasaulē, un tu nevari tikt uz darbu, tu nevari padomāt un palīdzēt. Kad es atgriezos, man sajuka pat dienas. Un es pat aizmirsu, ka šodien ir piektdiena. Izbaudījām visu pavasara krāšņumu. Gan atradām dzintara gabaliņus, izstaigājām jūru un pat saules iekrāsu dabūjām. Un diena, kad neko nedarījām, – lasījām, ēdām!" pastāstīja Inga.

Viņa strādā gan intensīvajā terapijā, gan Covid-19 nodaļā – vietā, kur ievesti pacienti ar kādu citu smagu saslimšanu, kam pievienojies Covid-19.

"Tu strādā. Tu pieliec lielu fizisko darbu, fiziski ceļam, palīdzam, ir savas emocijas, tu esi iepazinies jau. Un tad viņa nav.Tad mēs pasēžam, ar kādu parunājam, kā lai to aizmirst. Padzeram tēju. Vieni paši. Un tad ejam tālāk," par darbu stāstīja fizioterapeite.

Ļoti trūkst arī atbalsta, kuru agrāk sniedza kolēģi. Lai mazinātu inficēšanās riskus, Covid-19 nodaļās nav ļauts ne pusdienot kopā, ne pasēdēt kafijas pauzē. 

"Stresa ir par daudz. Komunikācija zūd. Jo mēs neizrunājam visu, jo mēs nedrīkstam būt kopā," norādīja Inga. 

Sabiedriskā labuma organizācija "Hospiss LV" Covid-19 laikā sāka barot mediķus, kuri strādā neatliekamajā palīdzībā un Covid-19 nodaļās. Iniciatīva turpinās. "Atelpa savējiem" ir solis tālāk, lai palīdzētu darbā izdegušajiem.

Idejas autors un pirmais ziedotājs bija kāds informācijas tehnoloģiju speciālists, kurš pats saskārās ar izdegšanas sindromu.

''Atelpa savējiem''  galvenokārt domāta māsām un māsu palīgiem, jo uz viņu aizsargtērpos ģērbtajiem pleciem gulstas vislielākais Covid-19 nodaļu smagums. 

"Tiem, kas ir katru dienu, jebkuram, sākot ar sanitāru, māsu, ārstu, jebkuram. Dažas dienas to vērts. Pabūt citā pasaulē. Kad viss drīz ziedēs..." pastāstīja Inga.

Aktuālākās ziņas