"Mana balss" vāc parakstus par apzinātas sānslīdes radīšanas legalizēšanu nomaļās vietās (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Avigator Fortuner/shutterstock.com

Vietnē "Mana balss" sākta parakstu vākšana par apzinātas sānslīdes radīšanas legalizēšanu nomaļās vietās, kā poligoni, tukši laukumi un tamlīdzīgas vietas.

Iniciatīvu iesniedzis Juris Dērvenieks, kurš norādīja, ka iniciatīvas aizstāvji rosina veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā 51.panta 10.punktā, ka agresīva braukšana - apzināta sānslīdes radīšana, nav attiecināma uz vietām, kur nenotiek ceļu satiksme ikdienā, piemēram, poligonos, nomaļos laukumos un citviet.

"Automašīnas vadīšanas apgūšana slidenos apstākļos ziemas laikā ārpus ceļiem vietās bez satiksmes ir jābūt rekomendējamai, nevis aizliegtai," uzskata idejas autori, piebilstot, ka piemērojamais sods sešu soda punktu apmērā un 70 līdz 280 eiro vērtībā ir pārlieku skarbs par "prasmju uzlabošanu", lai spētu savaldīt auto, ja ir zudusi saķere ar ceļu braukšanas laikā satiksmē.

Tāpēc, viņuprāt, ir nepieciešams veikt korekciju Ceļu satiksmes likumā, iekļaujot normu, ka "apzināta sānslīdes radīšana ir atļauta vietās, kurās ir iespējama satiksme - laukumos, pagalmos un tādās nomaļās vietās kā laukumi, poligoni un tamlīdzīgi, kur netiek traucēta ceļu satiksme".

Tāpat, lai neveidotos domstarpības starp drošas braukšanas prasmju uzlabošanas interesentiem un starp privātu teritoriju saimniekiem, būtu nepieciešams noteikt kontrolēto sānslīžu aizlieguma zīmi, kuru attiecīgās teritorijas īpašnieki var uzstādīt, piebilda idejas aizstāvji.

Zīmes neesamība savukārt nozīmētu, ka kontrolēta sānslīde ir atļauta.

Tāpat, viņuprāt, varas iestādēm būtu skaidrāk definēts mehānisms apzinātas sānslīdes radītāju kontrolēšanai - kur kontrolēt, ko kontrolēt un kā kontrolēt.

"Iznākumā sabiedrība iegūs legālu iespēju nomaļās vietās apgūt prasmes savaldīt transportlīdzekli slidenos apstākļos, lai zinātu, kā rīkoties, ja ceļu satiksmē ir zudusi saķere starp ceļu un vadīto spēkratu," pauda iniciatīvas iesniedzēji.

Iniciatīvai ir jāiegūst 10 000 parakstu, lai to iesniegtu skatīšanai Saeimā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu