S, 26.11.2022.

VIDEO ⟩ Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētājs vērsies policijā par ķengura gulēšanu nedabīgā pozā

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētājs vērsies policijā par ķengura gulēšanu nedabīgā pozā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 17
Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzs/Ekrānuzņēmums no video

Kāds Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētājs vērsies policijā par ķengura gulēšanu nedabīgā pozā, aģentūru LETA informēja zooloģiskā dārza Informācijas un Izglītības nodaļa.

Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nākoties atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt, nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli.

Kādu apmeklētāju neapmierināja zooloģiskā dārza darbinieku paskaidrojumi un tapa iesniegums policijai. Pēc ilgstošas komunikācijas ar policijas pārstāvjiem, kas šādu "izlaidīgu" ķengura gulēšanu sliecās uzskatīt par nepiedienīgu un apmeklētāju dzīvniekmīlestības jūtas aizskarošu, tiks lemts par turpmāko rīcību.

Viena no iespējām esot izslēgt grīdas apsildi, lai neveicinātu dzīvnieka vēlmi gulēt siltākajā un komfortablākajā vietā. Otra iespēja - nepārtraukti radīt dzīvniekam stresa sajūtu, lai tas visu laiku atrastos trauksmes stāvoklī un neatļautos relaksēti apgulties. 

Taču zooloģiskā dārza darbinieki uzskata, ka vienīgā pareizā rīcība ir cerēt uz apmeklētāju uzticēšanos zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai. 

Rudie ķenguri Rīgas Zooloģiskajā dārzā regulāri vairojas un vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas. Dzīvnieku vairošanās liek domāt, ka dzīvnieki jūtas labi.

Ķenguriem esot raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori, un, sekojoši, mītnes apsilde tiek realizēta ar apsildāmas grīdas palīdzību. Tad nu ķenguri meklē vietu, kur vissiltāk.

Ķenguru mītne tiekot uzkopta katru dienu ap plkst.12, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana.

Vasarās, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļas tajā līdzīgā pozā. Tātad pie dzīvnieku gulēšanas paradumiem nevarot vainot iekštelpu grīdu.

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji tiek lūgti ļaut ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā gribas apmeklētājiem.

Valsts policija sociālajā tīklā "Twitter" raksta, ka policija saņēmusi izsaukumu no zoodārza apmeklētājas, kura ziņoja par ķengura, iespējams, slikto veselības stāvokli un gulēšanu nedabiskā pozā.

Policija pārbaudīja informāciju, pieņēma paskaidrojumu no zoodārza atbildīgās personas. "Ķenguram viss labi, iedzīvotāja sniegtā info neapstiprinājās," vēsta Valsts policija.

Video: Ķengurs relaksējas

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu