Kalniņš paliek rezervē, "Jokerit" turpina zaudēt Gagarina kausa izcīņā

Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš svētdien atkal palika rezervē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas spēlē, viņa pārstāvētajai Helsinku "Jokerit" komandai ciešot zaudējumu papildlaikā.

"Jokerit" Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē Jaroslavļā ar 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1) kapitulēja Jaroslavļas "Lokomotiv", sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-3.

Kalniņš nav spēlējis nevienā no trim Gagarina kausa spēlēm, bet Anderss Lindbeks "Jokerit" vārtos neitralizēja 42 no pretinieku metieniem. Pretējos vārtos Edvards Paskāls atvairīja 36 Somijas kluba hokejistu metienus.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Tēmu Pulkinens, pēc Artura Kajumova piespēles iemetot arī uzvaras vārtus pirmā pagarinājuma 77.minūtē.

Arī nākamajā sērijas spēlē, kas notiks Jaroslavļā, "Jokerit" būs mājinieces statusā.

Trešo zaudējumu trīs cīņās cieta arī Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas "Spartak", kas piekāpās Rietumu grupas labākajai komandai Maskavas CSKA ar 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).

Trijos mačos "Spartak" iemetuši tikai vienus vārtus.

"Sauso" spēli, atvairot 38 pretinieku metienus, aizvadīja Larss Juhansons, bet uzvaras vārtus jau sestajā minūtē iemeta Sergejs Andronovs.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.