Ar pacēlāju pie slimnīcas logiem. Jaunais tētis Igaunijā aprauga sievu un jaundzimušo

Värske isa Martin rentis Kregori teleskooplaaduri rendist tõstuki ning laskis end sünnitusmaja akna taha tõsta. Üllatusvisiit kestis tunnikese ning keegi tõstukikorvis akna taha ilmunud isa minema ei saatnud.

FOTO: Kregori teleskooplaadur Facebooki leht.

Padomju laikos bija ierasts jaunajiem tēviem stāvēt zem dzemdību nama logiem ar ziediem, jo iekšā nelaida. Covid-19 dēļ Igaunijā un citur pasaulē valda līdzīga situācija, tāpēc kāds jaunais tēvs Igaunijā savu sievu un jaundzimušo apraudzīt nolēma, ar pacēlāju paceļoties pie Tartu Universitātes slimnīcas logiem. 

Neparastais apmeklējums notika otrdienas, 16. marta, vakarā. 

"Šobrīd citu iespēju satikt ģimeni nav, tā bija vienīgā iespēja," stāsta Martins, kuram ļāva piedalīties dzemdībās, taču uzkavēties pēc tām vairs nē.

Viņam ienāca prātā ideja ar pacēlāju pacelties pie sievas istabas logiem, tādā veidā viņai sagādājot pārsteigumu. 

"Pirms tam gan es viņai piezvanīju un palūdzu pienākt pie loga," stāsta vīrietis, kurš 15. martā kļuva par tēvu meitai. Viņš to uzskata par dāvanu sev dzimšanas dienā, ko svin 16. martā.

"Par laimi, meitai pašai savs dzimšanas dienas datums, un tā nebūs jāatzīmē vienā dienā ar tēvu," stāsta Martins.

Par saviem plāniem vīrietis slimnīcu nebrīdināja. 

"Es cerēju, ka slimnīcas personāls mani sapratīs," teic Martins, bilstot, ka viņa rīcība problēmas nav sagādājusi. Vīrietis pie slimnīcas loga ar sievu norunājis stundu.

Aktuālākās ziņas