Krievija plāno Vācijā ražot "Sputnik V"

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Sergei Malgavko/Sergei Malgavko/TASS

Krievijas farmācijas uzņēmums "R-Pharm" plāno vasarā, iepsējams, jau jūnijā sākt Vācijā ražot Krievijā izstrādāto Covid-19 vakcīnu "Sputnik V".

"Mēs pieliekam visus pūliņus, lai ražošana varētu sākties vasarā," ziņu aģentūrai DPA sacīja "R-Pharm" vadītājs Aleksandrs Bikovs, piebilstot, ka rūpnīca Illertisenē,  Bavārijas federālajā zemē, jau ir aprīkota un spēs saražot miljoniem devu mēnesī.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) vēl nav apstiprinājusi "Sputnik V" lietošanai Eiropas Savienībā (ES).

"Mēs gaidām EZA lēmumu, jo tas ir juridiskais pamats, kas nepieciešams ražošanas sākšanai," sacīja Bikovs.

Pēc apstiprināšanas "Sputnik V" devas ES valstīm varēs tikt piegādātas no Illertisenes. EZA inspekcijas Krievijā plānotas aprīlī.

EZA šomēnes uzsāka "Sputnik V" paātrinātas vērtēšanas procedūru, sperot svarīgu soli, lai ES eventuāli tiktu apstiprināta pirmā vakcīna, kas nav ražota rietumvalstīs.

Ungārija jau ir apstiprinājusi "Sputnik V" un sākusi vakcīnas izmantošanu. Čehija un Slovākija arī pasūtījušas "Sputnik V" devas un norāda, ka uz ES apstiprinājumu negaidīs.

"Sputnik V" izstrādājis Krievijas Gamalejas nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas centrs Maskavā.

Sākotnēji šī vakcīna ārvalstīs tika uztverta ar skepsi, jo Krievija to apstiprināja, pirms bija pabeigti plaši klīniskie pētījumi.

Taču medicīnas žurnālā "The Lancet" februārī publicēts pētījums liecina, ka Krievijā izstrādātās vakcīnas efektivitāte ir 91,6%.

"Sputnik V" apstiprināta vairāk nekā 50 valstīs un to izplata Krievijas Tiešo investīciju fonds.