Tualetes papīrs - kādēļ izvēlēties lētāku opciju ilgtermiņā ir labāk?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: engin akyurt/Unsplash

Lai arī bieži vien tiek uzskatīts, ka dārgāki produkti ir labāki, tualetes papīrs varētu būt izņēmums - jo biezāks ir šīs papīrs, jo lielāka iespēja, ka tas ilgtermiņā radīs kaitējumu santehnikai, vēsta Austrālijas padomu žurnāls "Reader's Digest".

Ja aplūko tualetes papīru sortimentu veikalu plauktos, ir grūti nepamanīt, ka ražotāji piedāvā visdažādākās opcijas par visdažādākajām cenām. Vieni ir ražoti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, citiem pievienotas smaržvielas, bet vēl trešie ir mirdzoši baltā krāsā un izceļas ar jaunākās paaudzes maigumu.

Tomēr - no praktiskā viedokļa tualetes podam draudzīgākais papīrs būs tikai viens. 

Dārgākas lietas sniedz vairāk ērtību, tomer, izvēloties tualetes papīru, lūko pēc plāna un otrreiz pārstrādāta materiāla. Šādi papīri būs  lētāki un ekoloģiskāki atšķirībā no bieziem, iesmaržinātiem un vēl ar skaistiem zīmējumiem apdrukātiem.

Izdevums atklāj, ka dārgāku tualetes papīru loksnes ir biezākas un pastāv lielāks risks ar tām aizdambēt podu, turklāt tās ir arī mitrumizturīgākas un ūdenī sadalīsies ilgāk nekā otrreiz pārstrādāts papīrs. 

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka